Co wolno na zwolnieniu lekarskim?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 14:11
Czy podczas lekarskiego zwolnienia trzeba być w domu, czy mozna wybrać sie na wczasy? ZUS zapowiada kontrle uczciwość zwolnień. Powiemy również o nastepstwach deficytu witaminy D3 u dzieci.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: VGstockstudio/shutterstock.com

- Czego nie należy robić podczas zwolnienia powie Wojciech Andrusiewicz - rzecznik Centrali ZUS w Warszawie.

- Deficyt witaminy D3 u dzieci może wywoływać krzywicę, a u dorosłych osteoporozę, zwiększa ryzyko lub nasila przebieg wielu chorób cywilizacyjnych: sercowo-naczyniowych, udaru mózgu, nowotworów, cukrzycy, astmy oskrzelowej, atopowego zapalenia skóry, POChP, zakażeń układu oddechowego, reumatoidalnego zapalenia stawów, stwardnienia rozsianego, łuszczycy i niektórych chorób psychicznych. Ze względu na styl życia, rosnącą protekcję przeciw promieniowaniu UVB, narastanie problemu otyłości oraz starzenie się społeczeństwa problem niedoborów witaminy D narasta i będzie się nadal zwiększał. Czy można i jak skutecznie zapobiegać niedoborom witaminy D? Będzie radziła dr Anna Krysiukiewicz-Fenger - lekarz pediatra.

- Z okazji okrągłego jubileuszu, czyli stulecia Królewskich Sił Powietrznych RAF londyńskie Muzeum Royal Air Force zorganizowało głosowanie na bohatera przyszłorocznej wystawy. Wyselekcjonowano 11 zasłużonych pilotów, którzy w plebiscycie "The Daily Telegraph" walczyli o miano symbolu RAF. Indywidualnie zwyciężył pułkownik Franciszek Kornicki, uznanie wśród internautów miały też  dywizjony 303 i 308 w bitwie o Anglię. O polskich pilotach porozmawiamy z przedstawicielem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

-Będa też stałe pozycje: "Ogarnij polski" Agnieszki Kunikowskiej i "Strofy dla ciebie".

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w poniedziałek (2.10) od 9.10 do 11.55 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Franciszek Kornicki - polski pilot najlepszy w głosowaniu Muzeum RAF

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:00
Ostatni żyjący polski pilot walczący w Bitwie o Anglię prowadzi w internetowym głosowaniu na postać wyróżnioną na specjalnej wystawie z okazji stulecia brytyjskich Królewskich Sił Lotniczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dywizjon 303" - pierwsza fabularna produkcja o legendarnych polskich lotnikach [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 09:07
"Dywizjon 303" to polska superprodukcja, z udziałem filmowców z wielu krajów. Po raz pierwszy historia bohaterów legendarnego oddziału, który odegrał ogromną rolę w Bitwie o Anglię, zostanie opowiedziana w filmie fabularnym. To już ostatni etap produkcji, premiera będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2018 roku. 
rozwiń zwiń