Jedziemy do... Krainy w kratkę

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 12:38
Jak w każdy piątek "Cztery pory roku" turystycznie, tym razem zajrzymy do… Krainy w kratę, czyli urokliwej części Pomorza Środkowego, gdzie  zachowało się wiele oryginalnych obiektów o konstrukcji szkieletowej, których elewacje mają formę  biało-czarnej kratownicy. 
Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Muzeum Wsi Słowińskiej w KlukachFoto: Polskie Radio

Opowiemy m.in. o stolicy tej wyjątkowej krainy, czyli wsi Swołowo a także o kilkunastu szlakach turystycznych w tej części kraju, obejmujących blisko 400 km. Naszym gościem będzie Marzena Mazur z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Będziemy też mówić o wycieczkach i zajęciach edukacyjnych dla dzieci z małych ośrodków, które dzięki różnego rodzaju inicjatywom i programom mają okazję poznać warszawskie zabytki i muzea. Wszystko to m.in. za sprawą programu "Canaletto", a także staraniom Ośrodka Edukacji Łazienek Królewskich - o czym w reportażu Agnieszki Ciecierskiej i w rozmowie z Olgą Michalik z warszawskich Łazienek

Powiemy też o tym w jaki sposób Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pomaga seniorom chronić się przed działającymi na runku oszustami i naciągaczami. Gościem będzie Marek Niechciał prezes UOKiK.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w piątek (6.10) w godz. 9.15-11.55 zaprasza Sława Bieńczycka.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słowiński Park Narodowy. Bogactwo atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 15:10
W ramach wakacyjnej plenerowej popołudniówki "Lato z przyrodą" Karolina Rożej i Patryk Michalski odwiedzili Słowiński Park Narodowy.
rozwiń zwiń