X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert utworów Władysława Szpilmana

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 16:47
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprosiło na kolejny koncert w Studiu im. Władysława Szpilmana. 18 października młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki autorstwa patrona radiowego studia. Retransmisja na antenie radiowej Jedynki 17 grudnia o godz. 21.05.
Władysław Szpilman 23 września 1939 grał utwory Fryderyka Chopina w ostatniej audycji na żywo na antenie Warszawa II
Władysław Szpilman 23 września 1939 grał utwory Fryderyka Chopina w ostatniej audycji na żywo na antenie Warszawa II Foto: music2020/Flickr/CC by 2.0 (fragm.)

Podczas koncertu wystąpili: Basia Gąsienica Giewont, Paulina Grochowska, Dominka Handzlik, Joanna Pocica i Mateusz Górski.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najważniejszych utworów z bogatego dorobku Władysława Szpilmana.

Władysław Szpilman był wybitnym kompozytorem i pianistą, wieloletnim dyrektorem muzycznym Polskiego Radia, który swoje tragiczne losy opisał w książce "Śmierć miasta" (stała się ona kanwą scenariusza filmu "Pianista" z 2002 roku w reżyserii Romana Polańskiego).

25 września 2011 roku imię Władysława Szpilmana otrzymało studio koncertowe znajdujące się na parterze gmachu Polskiego Radia w al. Niepodległości. To właśnie tu odbył się koncert pt. "Nie wierzę piosence".

Całość programu poświęconego twórczości Szpilmana zaaranżował muzycznie Marcin Partyka - liderujący zespołowi The Jobers w składzie: Adam Zgrajka (perkusja), Tomasz Pfeiffer (gitara) i Piotr Domagalski (kontrabas).

Koncert poprowadził Paweł Sztompke z radiowej Jedynki.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Halina Grzecznarowska-Szpilman, żona artysty i jego syn - Andrzej Szpilman.

Koncert odbył się 18 października o godz. 19.00.

Retransmisja na antenie radiowej Jedynki 17 grudnia o godz. 21.05.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak