Ludzie niepodległości - Józef Beck

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 09:59
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę" - te słowa Józefa Becka z maja 1939 roku weszły do naszego historycznego kanonu, będąc niejako podsumowaniem jego politycznej działalności jako ministra spraw zagranicznych.
Józef Beck jako szef gabinetu ministra spraw wojskowych w rządzie Józefa Piłsudskiego w roku 1926.
Józef Beck jako szef gabinetu ministra spraw wojskowych w rządzie Józefa Piłsudskiego w roku 1926.Foto: Wikipedia/domena publiczna

Płk. Józef Beck to jednak nie tylko dyplomata, ale także wojskowy: żołnierz Legionów i uczestnik wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.

W audycji "Ludzie niepodległości" opowie o nim prof. Rafał Habielski, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Obrazu postaci dopełnią wypowiedzi archiwalne prof. Adama Dobrońskiego i Ryszarda Zielińskiego - pisarza, publicysty historycznego.

***

Na audycję "Ludzie niepodległości" w paśmie "Eureka" w poniedziałek (23.10) po godzinie 21 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

kk/mg

Zobacz więcej na temat: Józef Beck
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najwybitniejszy historyk dziejów porozbiorowych

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 14:31
Jego życie było czynną służbą dla nauki i społeczeństwa. Był najwybitniejszym historykiem dziejów porozbiorowych, wychowawcą, wydawcą i wojskowym. Pionierskie dzieła Wacława Tokarza na temat powstań narodowych i ich znaczenia służyły późniejszym pokoleniom historyków.
rozwiń zwiń