Maria Pomianowska i Włodek Pawlik w "Muzycznej Jedynce"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 15:11
We wtorek (31.10) "Muzyczną Jedynkę" odwiedzą mili goście, wśród których beda też Ida i Maciej Muraszko. Opowiedzą o swych najnowszych płytach.
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Wojciech Kusiński/PR2

Włodek Pawlik przyniesie ze sobą już siódmy album w jego dorobku "Songs Without Words". To nie jest zbiór znanych utworów przełożonych na język fortepianu jeden do jednego, tyle, że pozbawionych linii wokalnej i słów, jak wskazuje tytuł. Album przedstawia autorską wizję pianisty na temat tych kompozycji. Skąd pomysł na taką płytę. Spytamy o to pianistę. Początek rozmowy o godz. 13.30.

Kwadrans wcześniej, bo o godz. 13.15 będziemy gościć Marię Pomianowską, która opowie o międzynarodowych sukcesach albumu "The Voice Of Suka".

Zaś w drugiej części audycji o godz. 14.20 Ida i Maciej Muraszko przedstawią swój album "Prosta Historia".

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" we wtorek (31.10) po godz. 13.10 zaprasza Maria Szabłowska.

ag


Zobacz więcej na temat: Maria Pomianowska Włodek Pawlik

Czytaj także

Kolejny festiwal Skrzyżowanie Kultur

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 17:53
Już po raz 13. w namiocie przed stołecznym Pałacem Kultury i Nauki dojdzie do fuzji brzmień z całego świata. Trzynastka będzie szczęśliwa dla wielbicieli hinduskiego sitaru, tureckiej muzyki postpsychodelicznej, czy kolumbijskiej śpiewanej ballady. Gwiazdą festiwalu będzie Marta Gomez z Kolumbii. 13. Festiwal potrwa od 23 do 30 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik: wychowywałem się w domu pełnym muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:21
- Już w dzieciństwie okazało się, że mam słuch absolutny i chyba mam go do dzisiaj - mówi w audycji Jolanty Fajkowskiej z cyklu "Już taki jestem" emitowanej w ramach "Czterech pór roku".  
rozwiń zwiń