Porozumienie. Nowa partia Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:37
Jarosław Gowin, podczas Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych, ogłosił powstanie nowej partii o nazwie Porozumienie.
Jarosław Gowin powołał nowa partię - Porozumienie
Jarosław Gowin powołał nowa partię - PorozumienieFoto: PAP/Leszek Szymański

Podczas kongresu zadeklarował, że Porozumienie oraz Zjednoczona Prawica są otwarte na wszystkich uczciwych, pracowitych i oddanych Polsce ludzi. - Także na tych, którzy uważają, że Platforma Obywatelska dryfuje w złą stronę - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Według jego słów, dzięki temu poszerzeniu, dzięki dołączeniu wielu nowych, prężnych środowisk, cel, jakim jest ponowne zwycięstwo i samodzielne rządy w roku 2019 jest coraz bardziej prawdopodobny.

Wicepremier poinformował także, że jest prezesem Porozumienia. Jak zapowiedział za rok odbędzie się kongres nowego ugrupowania, podczas którego zostaną wybrane władze na kolejną kadencję.

Jaki jest program nowego ugrupowania? Zapytamy o to Jarosława Gowina. Początek rozmowy o godz. 7.15

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w poniedziałek (5.11) w godz. 6.00 - 9.00 zapraszają Katarzyna Hejke i Wiesław Molak.

ag/kk

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: Jarosław Gowin chce pokazać swoją nowoczesność

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 13:00
- Jarosław Gowin czuje się wyalienowany, także ideowo, w ramach Zjednoczonej Prawicy i chce powiększyć dystans w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości - mówił w radiowej Jedynce profesor Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin do Kaczyńskiego: mamy zaufanie do pana przywództwa

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:09
Nie zawsze się zgadzamy, ale mamy zaufanie do pańskiego przywództwa; liczymy, że dzięki niemu druga część kadencji będzie obfitować w jeszcze większe sukcesy - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na PGE Narodowym w Warszawie ogłosił powstanie nowej partii - "Porozumienie", w skład której weszło jego dotychczasowe ugrupowanie - Polska Razem, Republikanie, a także inne stowarzyszenia o charakterze prawicowym.
rozwiń zwiń