X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

BOR do likwidacji, powstanie nowa służba

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 14:49
Służba Ochrony Państwa - tak ma się nazywać nowa formacja, która zastąpi Biuro Ochrony Rządu. Minister Mariusz Błaszczak przekonywał w czwartek (9.11) posłów, że nowa słuzba  zagwarantuje skuteczną ochronę najważniejszych ludzi i obiektów w państwie.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Miałaby ona zastąpić Biuro Ochrony Rządu, o którym Błaszczak mówił, że przeprowadzony audyt "pokazał zaniedbania, zaniechania i niedofinansowane BOR". - Miarą dziadostwa, które miało miejsce przez lata, jest to, że więcej funkcjonariuszy odchodziło z Biura Ochrony Rządu, niż do niego przychodziło - stwierdził szef MSWiA.

Odrzucenia projektu o powołaniu SOP chcieli posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Marek Biernacki przekonywał, że SOP to "formacja wzorowana chyba na rosyjskim pomyśle Federalnej Służby Ochrony". W podobnym tonie wypowiedział się Zbigniew Sosnowski z PSL, który stwierdził, że "tworzy się wprost nową służbę specjalną".

Jakie dokładnie zadania spełniałaby nowa służba i jakie nowe uprawnienia by jej przysługiwały? Zapytamy o to ministra Mariusza Błaszczaka. Początek Rozmowy o godz. 7.15.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w poniedziałek (13.11) w godz. 6.00 - 9.00 zapraszają Katarzyna Hejke i Wiesław Molak.

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co po BOR? "Wszystko ma się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 15:42
Nowa formacja będzie zajmowała się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji, a także kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa. Założenia funkcjonowania Służby Ochrony Państwa przedstawił dziś w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm uchwalił ustawę o powołaniu Biura Nadzoru Wewnętrznego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 22:00
Biuro Nadzoru Wewnętrznego ma zajmować się nieprawidłowościami w pracy służb podległych MSWiA. Według ministra Mariusza Błaszczaka, ustawa "daje realne narzędzia do nadzoru" nad podległymi służbami. Opozycja chciała jej odrzucenia. O ustawie powołującej BNW mówił w audycji Północ-Południe poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
rozwiń zwiń