Brunon Schulz kochał Drohobycz, nie wyobrażał sobie życia poza tym miastem, w którym współżyły ze sobą trzy żywioły: polski, ukraiński i żydowski. Czy mieszkańcy Drohobycza pamiętają o nim?
- Od 2001 roku 19 listopada o godz. 11, według wspomnień o tej godzinie pisarz został zastrzelony, odbywa się w miejscu jego śmierci spotkanie ekumeniczne, wspólna modlitwa - wskazała w audycji "Świat Kresów" szefowa Centrum Polonistycznego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Drohobyczu dr Wiera Meniok.
- Coraz więcej osób dołącza do tej modlitwy, chce w niej uczestniczyć. Miejscowi, mieszkańcy też - dodała i opowiedziała o projekcie "Druga Jesień".
Zapraszamy do wysłuchania audycji, w których odwiedziliśmy Muzeum Brunona Schulza w Drohobyczu. Spotkaliśmy się także z Andrzejem Jurkiewiczem, który realizując projekty teatralne, nawiązuje do twórczości Brunona Schulza.
***
Tytuł audycji: Świat Kresów
Prowadzi: Krzysztof Renik
Goście: dr Wiera Meniok (szefowa Centrum Polonistycznego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Drohobyczu), Andrzej Jurkiewicz (kierownik Teatru "Alter")
Daty emisji: 18.11.2017 i 25.11.2017
Godzina emisji: 18.14
kk/mg