"Trzeba marzyć", czyli koncert utworów Jonasza Kofty

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 16:14
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na ostatni koncert w tym sezonie. W najbliższy wtorek (28.11) w Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z repertuaru Jonasza Kofty.
Trzeba marzyć - koncert utworów Jonasza Kofty
"Trzeba marzyć" - koncert utworów Jonasza KoftyFoto: Jedynka

W trakcie koncertu w radiowym studiu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Małgorzata Pauka, Joanna Oleś, Katarzyna Kłaczek, Filip Karaś i Mateusz Weber.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najważniejszych utworów z bogatego dorobku Jonasza Kofty (1942-1988) - wybitnego poety, tekściarza, wokalisty i satyryka - autora kilkudziesięciu piosenek, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. W tym tak popularnych, jak m.in. "Wakacje z blondynką", "Radość o poranku", "Śpiewać każdy może", "Jej portret", "Samba przed rozstaniem", "Pamiętajcie o ogrodach", "Taką cię wymyśliłem", "Autobusy zapłakane deszczem" czy "Kwiat jednej nocy".

Całość programu poświęconego twórczości bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka - liderujący zespołowi The Jobers. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z radiowej Jedynki.

Początek 28 listopada o godz. 19.00. Retransmisja na antenie radiowej Jedynki 31 grudnia o godz. 21.05.