Maciej Maleńczuk gra Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 15:34
Gościem audycji "Muzyczna Jedynka" w piątek będzie wokalista Maciej Maleńczuk, który opowie o albumie "Maleńczuk gra Młynarskiego".
Maciej Maleńczuk
Maciej MaleńczukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

To płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji - przypomnienie nam Wojciecha Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał 12 z różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy "świat ten źle pomyślany", w którym "poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany" - czytamy w opisie wydawnictwa. Początek rozmowy z wokalistą o godz. 14.15.

Wcześniej, o godz. 13.15, porozmawiamy z Katarzyną Żak o "Bardzo śmiesznych piosenkach". A o godz. 13.45 zapraszamy na Śródziemnomorskie klimaty Anny Will.

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w piątek (1.12) w godzinach 13.00 - 15.00 zaprasza Maria Szabłowska.

kk

 

 

Zobacz więcej na temat: Maciej Maleńczuk

Czytaj także

Urodziny Edwarda Hulewicza. "Nie mam kompleksu wieku"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:28
- Nie czuję tego wieku kompletnie. Czuję się w dalszym ciągu tak, jakbym właśnie skończył maturę - powiedział w radiowej Jedynce Edward Hulewicz, który w ubiegłą środę skończył 80 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lista dwustu evergreenów polskich piosenek rockowych

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 14:23
- Na pewno nie jest to lista naszych ulubionych utworów - przyznał w radiowej Jedynce Jan Skaradziński, współautor książki "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blue Cafe: lubimy otwierać nowe szuflady

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 16:06
- Nasza nowa płyta będzie bardzo dojrzała i bardzo świadoma - zdradzają w "Muzycznej Jedynce" Dominika Gawęda i Piotr Rurak-Sokal.
rozwiń zwiń