Barbórka - tradycyjne święto wszystkich górników

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 12:21
4 grudnia to tradycyjna Barbórka, święto wszystkich górników, nie tylko tych fedrujących węgiel kamienny, ale także wydobywających węgiel brunatny, ropę naftową i gaz, a nawet sól kamienną.
Wystąpienie premier Beaty Szydło podczas Akademii Barbórkowej w Polskiej Grupie Górniczej, w Rudzie Śląskiej
Wystąpienie premier Beaty Szydło podczas Akademii Barbórkowej w Polskiej Grupie Górniczej, w Rudzie ŚląskiejFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Święto przypada w poniedziałek, ale górnicy świętują już od piątku (1.12). W uroczystościach barbórkowych Polskiej Grupy Górniczej w Rudzie Śląskiej uczestniczyła premier Beata Szydło. Zapewniała, że Polska potrzebuje górnictwa, a Śląsk jest miejscem szczególnym, nie tylko ze względu na gospodarkę. Premier podkreśliła, że reforma górnictwa spełnia oczekiwania rządu.

W jakiej kondycji jest górnictwo? Co rząd zamierza zmieniać w przemyśle wydobywczym? Zapytamy o to wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego. Początek rozmowy o godz. 8.15.

***

Do słuchania  "Sygnałów dnia" w poniedziałek (4.12) w godz. 6.00 - 9.00 zapraszają  Katarzyna Gójska-Hejke i Wiesław Molak.

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kopalnia Guido w Zabrzu jest jedyną w Polsce, która oferuje zejście aż 350 m pod ziemię"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 16:19
Kopalnia Guido została wyróżniona certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej przyznawanym najlepszym produktom turystycznym w Polsce w 2017 roku. Gość audycji "Cztery pory roku" Roman Chytry - emerytowany górnik i przewodnik po kopalniach, zdradza, jakie atrakcje czekają na turystów w tej kopalni.
rozwiń zwiń