"Choinki Jedynki". Za nami trzeci dzień licytacji

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 11:57
Dziś licytowane były kolejne prace stworzone przez Przyjaciół radiowej Jedynki: Beatę Chmielowską-Olech, prof. Wiesława Jędrzejczaka, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, Lidii Sadowej, Andrzeja Suprona i Daniela Wydrycha.
Audio
  • "Choinki Jedynki". Licytacja prac 6.12 (Cztery pory roku/Jedynka)
Trwa XVI Akcja Charytatywna Choinki Jedynki
Trwa XVI Akcja Charytatywna "Choinki Jedynki"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W środę 6 grudnia udało się zebrać 9800 złotych. Łącznie, po trzech dniach licytacji związanej z akcją charytatywną "Choinki Jedynki" zebraliśmy już 38350 złotych.

Podobnie jak w ubiegłym roku prace stworzone przez Przyjaciół radiowej Jedynki są licytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta.

Oto wyniki trzeciego dnia licytacji, która odbyła się w audycji "Cztery pory roku":

Praca Beaty Chmielowskiej-Olech trafi do Pana Sławomira z Wrocławia, który wylicytował ją za 2500 złotych.

Praca prof. Wiesława Jędrzejczaka trafi do dr Mirosława, który wylicytował ją za 1500 złotych.

Praca Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej trafi do Pani Anny, która wylicytowała ją za 1300 złotych.

Praca Lidii Sadowej trafi do Pana Łukasza z Warszawy, który wylicytował ją za 1800 złotych.

Praca Andrzeja Suprona trafi do anonimowego darczyńcy z Pszczyny, który wylicytował ją za 1200 złotych.

Praca Daniela Wydrycha trafi do Pana Jarosława z Wierzbicy, który wylicytował ją za 1500 złotych.

Zobacz wylicytowane prace>>>

***

We wtorek, 5 grudnia, udało się zebrać 10100 zł. Oto wyniki drugiej licytacji, która odbyła się 5 grudnia w audycji "Cztery pory roku":

Praca Marcina Błaszaka trafi do Pani Teresy z Warszawy, która wylicytowała ją za 700 złotych.

Praca Katarzyny Butowtt trafi do Pani Małgorzaty, która wylicytowała ją za 700 złotych.

Praca Katarzyny Cerekwickiej trafi do Pani Anity z Krakowa, która wylicytowała ją za 1500 złotych.

Praca Zofii Klepackiej trafi do Pana Arkadiusza z Janczewic, który wylicytował ją za 2000 złotych.

Praca Janusza Kukuły trafi do Pana Sebastiana z Piaseczna, który wylicytował ją za 1700 złotych.

Praca Michała Lorenca trafi do Pana Piotra z Londynu, który wylicytował ją za 2500 złotych.

Praca Lidii i Marcina Pospieszalskich trafi do Pana Lucjana, który wylicytował ją za 1000 złotych.

***

Podczas pierwszej licytacji, która odbyła się 4 grudnia udało się zebrać 18450 złotych. Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas pierwszej licytacji:

Świąteczna ozdoba w kształcie serca podarowana przez Agatę Korhnauser-Dudę trafi do pana Sylwestra, który wylicytował ją za 11000 zł.

Szopka z masy solnej ze zwierzętami świata podarowana przez Annę Dymną trafi do pani Alicji z Pułtuska, która wylicytowała ją za 2300 zł. 

Obraz oraz 4 bombki podarowane przez Pawła Golca zostały wylicytowane za 1650 zł. 

Obraz oraz plakat podarowane przez Wojciecha Korkucia trafią do pana Marka z Gdańska, który wylicytował je za 1000 zł. 

czytaj więcej
choinki 1200.jpg
Choinki Jedynki 2017

Obraz oraz koszulka z autografem podarowane przez Piotra Małachowskiego zostały wylicytowane za 1300 zł. 

Obraz oraz płyta "Kolędy i pastorałki" z autografem podarowane przez Magdalenę Steczkowską trafią do pana Henryka z Jeleniej Góry, który wylicytował je za 1300 zł. 

***

Już po raz szesnasty Program 1 Polskiego Radia S.A. organizuje Akcję Charytatywną pt. "Choinki Jedynki" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i powtórnie Fundacji im. Brata Alberta. Patronat honorowy nad Akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

Nasza Akcja trwa od 22 października (ogłoszenie konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży odbyło się w specjalnej audycji) do 9 grudnia 2017 roku.

Fundusze zbieramy, licytując obrazki malowane przez dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat oraz dorosłych - przyjaciół radiowej Jedynki. Wszyscy wykonują prace pt. "Tajemnice Bożego Narodzenia".

Wszystkie prace Przyjaciół Radiowej Jedynki można kupić podczas aukcji organizowanych od 4 do 8 grudnia na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia ("Cztery Pory Roku", godz. 9.00 – 12.00). Obrazy, które zwyciężyły w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży, będzie można licytować podczas wielkiego finału akcji w sobotę 9 grudnia od godz. 8 do godz. 19.25. W ubiegłym roku przekazaliśmy fundacjom ponad 120 tysięcy złotych.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala podczas inauguracji akcji mówił, że dla niego możliwość pomagania innym ludziom jest przywilejem. Zebranym w studiu Polskiego Radia życzył udanych prac, bo dzięki pozyskanym za nie pieniądzom, uda się uczynić świat lepszym.


Prezes PR Jacek Sobala wita gości malujących prace na licytacje "Choinek Jedynki" Prezes PR Jacek Sobala wita gości malujących prace na licytacje "Choinek Jedynki"

Dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński dodał, że to spotkanie jest doskonałą okazją, aby poznać lepiej zaproszonych gości - zobaczyć, jak przelewają to, co jest w ich wnętrzu, na płótno.

W tym roku w wydarzeniu udział wzięli: Marek Barbasiewicz, prof. Ewa Bartnik, Marcin Błaszak, Ernest Bryll, Katarzyna Butowtt, Beata Chmielowska-Olech, Cleo, Katarzyna Cerekwicka, Katarzyna Czapla, Łukasz Golec, Paweł Golec, prof. Wiesław Jędrzejczak, Łukasz Jurkowski, Aleksandra Justa, Zofia Klepacka, Wojciech Korkuć, Janusz Kukuła, Michał Lorenc, Piotr Małachowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Anna Pietrzak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Anna Popek, Lidia Sadowa, Muniek Staszczyk, Magdalena Steczkowska, Andrzej Supron, Marcin Styczeń, Marcin Wolski, Daniel Wydrych.

mat.pras./kh

Czytaj także

"Choinki Jedynki". Pierwsza licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 11:58
18450 złotych przyniosła pierwsza tegoroczna licytacja prac stworzonych przez Przyjaciół radiowej Jedynki: prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę, Annę Dymną, Pawła Golca, Wojciecha Korkucia, Piotra Małachowskiego oraz Magdalenę Steczkowską.
rozwiń zwiń