Alicja Grembowicz gościem "Spotkania z reportażem"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 12:00
W czwartek 7 grudnia o godz. 18.00 Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wraz z Programem 1 Polskiego Radia oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zapraszają do Klubu Księgarza, przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie, na kolejną odsłonę cyklu "Spotkanie z Reportażem".
Alicja Grembowicz
Alicja GrembowiczFoto: Mat. pras./PR

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie "Trauma i Duma" Alicji Grembowicz – Laureatki Konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Spotkanie poprowadzi wybitna reportażystka, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – Irena Piłatowska. Podczas uroczystości piosenki Leonarda Cohena zaśpiewa Marcin Styczeń – polski wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz.

"Trauma i duma" – reportaż o księdzu Jerzym Popiełuszce – życie i męczeńska śmierć. Reportaż oparty na dokumentach z procesu toruńskiego, aktualnych badaniach IPN-u i wspomnieniach ludzi związanych z księdzem Jerzym.

Alicja Grembowicz – w Polskim Radiu pracuje z przerwami od dwudziestu kilku lat. Jej błyskotliwość, inteligencja i talent, wsparte bardzo dobrym warsztatem reporterskim, przynoszą znakomite efekty antenowe. Jej twórczość cechuje rzetelna dokumentacja, dociekliwość, pasja społecznikowska, doskonałe wyczucie dramaturgii. Jej droga do reportażu i dokumentu wiodła przez wszystkie formy radiowego przekazu. Zawodową karierę rozpoczynała w redakcjach: Muzycznej i Aktualności. Dzięki zdobytej wiedzy i wrażliwości, jej audycje na trwałe wpisały się w historię Polskiego Radia.

Alicja Grembowicz z nieustającą ciekawością przygląda się światu, stawia ważne pytania, szuka odpowiedzi, zdobywając przy tym kolejne nagrody, wśród których należy wymienić m.in.: Grand Press i Nagrodę Główną im. K. Dziewanowskiego za reportaż "Snajper Louis", tytuł Reportażystki Roku w Ogólnopolskim Konkursie "Melchiory 2007", "Melchiory 2013" w kategorii Premiera Roku jury uhonorowało nagrodą reportaż "Podróż Kasi", Nagrodę Prezesa Polskiego Radia S.A. za osiągnięcia w dziedzinie reportażu radiowego i działania na rzecz jego promocji, Złoty Mikrofon, a także nominacje Polskiego Radia na międzynarodowe konkursy Prix Italia oraz URTI (2008 r.). W 2011 roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. W 2017 roku za reportaż "Dźwięki i zapachy" otrzymała nagrodę w kategorii reportaż na Festiwalu Prix Bohemia Radio 2017, a za reportaż "Trauma i duma" Grand Prix KRRiT.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także