X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alicja Grembowicz gościem "Spotkania z reportażem"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 12:00
W czwartek 7 grudnia o godz. 18.00 Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wraz z Programem 1 Polskiego Radia oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zapraszają do Klubu Księgarza, przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie, na kolejną odsłonę cyklu "Spotkanie z Reportażem".
Alicja Grembowicz
Alicja GrembowiczFoto: Mat. pras./PR

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie "Trauma i Duma" Alicji Grembowicz – Laureatki Konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Spotkanie poprowadzi wybitna reportażystka, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – Irena Piłatowska. Podczas uroczystości piosenki Leonarda Cohena zaśpiewa Marcin Styczeń – polski wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz.

"Trauma i duma" – reportaż o księdzu Jerzym Popiełuszce – życie i męczeńska śmierć. Reportaż oparty na dokumentach z procesu toruńskiego, aktualnych badaniach IPN-u i wspomnieniach ludzi związanych z księdzem Jerzym.

Alicja Grembowicz – w Polskim Radiu pracuje z przerwami od dwudziestu kilku lat. Jej błyskotliwość, inteligencja i talent, wsparte bardzo dobrym warsztatem reporterskim, przynoszą znakomite efekty antenowe. Jej twórczość cechuje rzetelna dokumentacja, dociekliwość, pasja społecznikowska, doskonałe wyczucie dramaturgii. Jej droga do reportażu i dokumentu wiodła przez wszystkie formy radiowego przekazu. Zawodową karierę rozpoczynała w redakcjach: Muzycznej i Aktualności. Dzięki zdobytej wiedzy i wrażliwości, jej audycje na trwałe wpisały się w historię Polskiego Radia.

Alicja Grembowicz z nieustającą ciekawością przygląda się światu, stawia ważne pytania, szuka odpowiedzi, zdobywając przy tym kolejne nagrody, wśród których należy wymienić m.in.: Grand Press i Nagrodę Główną im. K. Dziewanowskiego za reportaż "Snajper Louis", tytuł Reportażystki Roku w Ogólnopolskim Konkursie "Melchiory 2007", "Melchiory 2013" w kategorii Premiera Roku jury uhonorowało nagrodą reportaż "Podróż Kasi", Nagrodę Prezesa Polskiego Radia S.A. za osiągnięcia w dziedzinie reportażu radiowego i działania na rzecz jego promocji, Złoty Mikrofon, a także nominacje Polskiego Radia na międzynarodowe konkursy Prix Italia oraz URTI (2008 r.). W 2011 roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. W 2017 roku za reportaż "Dźwięki i zapachy" otrzymała nagrodę w kategorii reportaż na Festiwalu Prix Bohemia Radio 2017, a za reportaż "Trauma i duma" Grand Prix KRRiT.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak