Małgorzata Raducha zaprasza na finał "Choinek Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 19:00
9 grudnia na antenie Jedynki odbędzie się wielki finał licytacji prac plastycznych na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji im. Brata Alberta.
Małgorzata Raducha
Małgorzata RaduchaFoto: Polskie Radio

Przez cały dzień, od godz. 8.00 do 19.30 będzie można licytować prace dzieci, które zwyciężyły w konkursie plastycznym pt. "Tajemnice Bożego Narodzenia", a także obrazy namalowane przez podopiecznych obu fundacji.

W porannej audycji "Sygnały dnia" do udziału w akcji będzie zachęcać dziennikarka Jedynki Małgorzata Raducha, która poprowadzi licytacje. Początek rozmowy - o godz. 8.15.

***

Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Akcja "Choinki Jedynki" po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 roku. Początkowo licytowane były prace nagrodzone w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży. Od 2013 roku obrazki malują także dorośli Przyjaciele radiowej Jedynki, przedstawiciele świata kultury, nauki, sportu, gospodarki. W tym roku ich prace zlicytowane zostały w dniach 4-8 grudnia za łączną kwotę 61 900 zł.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w sobotę (9.12) w godz. 6.00 - 9.00 zapraszają  Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

mg/mc

Czytaj także

"Choinki Jedynki". Koniec licytacji prac Przyjaciół radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 12:00
Dziś licytowane były ostatnie prace stworzone przez dorosłych Przyjaciół radiowej Jedynki. Łącznie, po pięciu dniach licytacji zebraliśmy 61900 złotych. W sobotę licytowane będą prace dzieci.
rozwiń zwiń