Samopoczucie psychiczne rodziców po porodzie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 13:59
Młodzi rodzice po narodzinach dziecka wchodzą w nowe role i inaczej postrzegają siebie. Zmieniają się też ich dotychczasowe relacje. O tym, jak zadbać o samopoczucie psychiczne matek i ojców po porodzie, powiemy w czwartkowej audycji "Cztery pory roku".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Po porodzie w psychice kobiety następuje rewolucja silnych i diametralnie zmieniających się uczuć. W cyklu "9 miesięcy z życia rodziny" Elżbieta Rechnio - Nowakowska - psycholog ze Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie podpowie, jak radzić sobie z huśtawkami nastroju.

Zaproponujemy też kolejne książki na gwiazdkę. Naszymi gośćmi będą Tomasz Bułhak - autor książki "Tata w budowie" oraz Michał Capiński - autor zabawnych historyjek, w których m.in kura, wróbel i kruk uczą tolerancji i samoakceptacji.

W cyklu "Już taka jestem" porozmawiamy z Haliną Rowicką, aktorką znaną z roli Ewy Talar w serialu "Dom".

W audycji powiemy też o akcji charytatywnej dla dzieci i żony policjanta, który poległ na służbie.   

Na audycję "Cztery pory roku" w czwartek (14.12) w godzinach 9 - 12 zaprasza Marta Januszewska

abi

 

Zobacz więcej na temat: macierzyństwo ojcostwo

Czytaj także

Macierzyński, rodzicielski, wychowawczy... czyli urlopy dla świeżo upieczonych rodziców

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 13:42
- Kiedy dziecko się rodzi mamy 21 dni na złożenie wniosku o urlop macierzyński, który w przypadku jednego dziecka wynosi 20 tygodni. Druga część, to jest tzw. urlop rodzicielski, który w przypadku jednego dziecka wynosi kolejne 32 tygodnie - mówi w "Czterech porach roku" mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cel wychowania: przestać być potrzebnym

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 14:00
W audycji "9 miesięcy z życia rodziny" tym razem przyglądamy się ojcostwu i sprawdzamy, w którym momencie mężczyźni zaczynają czuć się ojcami. Konrad Kruczkowski, bloger i reportażysta, stwierdza, że tatą poczuł się już w momencie, gdy dowiedział się o ciąży żony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gadżety w życiu młodych rodziców. Jak nie popaść w szaleństwo zakupów?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:06
Branża dziecięca rozwija się bardzo szybko i sklepy oferują rodzicom coraz więcej gadżetów. Jeśli chcemy zrobić prezent młodym rodzicom i ułatwić im życie, to najpierw zapytajmy, co rzeczywiście jest im potrzebne. O tym, jakie przedmioty pomagają młodym rodzicom i czy bez gadżetów można się obejść, mówiły w cyklu "9 miesięcy z życia rodziny" Ewa Świerżewska (portal egaga.pl) i Anna Skórzyńska (pomysłodawczyni szumisiów).
rozwiń zwiń