Książki dla rodziców i dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 14:00
Felietony Tomasza Bułhaka "Tata w budowie" i seria bajek Pana Poety, to książki, które z pewnością mogą znaleźć się pod choinką. O bajkach i felietonach w cyklu "Książka na gwiazdkę" mówili sami autorzy.
Audio
  • Tomasz Bułhak i Pan Poeta o swoich książkach cz. I (Jedynka/Cztery pory roku)
  • Tomasz Bułhak i Pan Poeta o swoich książkach cz. II (Jedynka/Cztery pory roku)
Okładki prezentowanych dziś książek na gwiazdkę
Okładki prezentowanych dziś książek na gwiazdkęFoto: Polskie Radio

Tomasz Bułhak powiedział, że jego książka nie jest poradnikiem. - To zbiór felietonów, luźnych pourywanych myśli na temat ojcostwa amatorskiego, które jest zapisem moich odczuć, emocji. Tak naprawdę sam do końca nie wiem, co to znaczy być dobrym ojcem. Eksperymentuję i to jest zapis tych eksperymentów – powiedział w Jedynce.

Pan Poeta powiedział, że inspiracją do bajek są czasem jego dzieci. – Moje dzieci zupełnie przypadkiem dobierają różne sytuacje czy myśli, co daje początek zabawnym historyjkom. Cała prezentowana tu seria uczy tolerancji, bo uważam, że jest to problem, o którym trzeba rozmawiać z dziećmi od wczesnych lat - zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku" cykl "Książka na gwiazdkę"

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Tomasz Bułhak i Pan Poeta (autorzy książek dla rodziców i dzieci)

Data emisji: 14.12.2017

Godzina emisji: 11.27

abi

Czytaj także

Cel wychowania: przestać być potrzebnym

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 14:00
W audycji "9 miesięcy z życia rodziny" tym razem przyglądamy się ojcostwu i sprawdzamy, w którym momencie mężczyźni zaczynają czuć się ojcami. Konrad Kruczkowski, bloger i reportażysta, stwierdza, że tatą poczuł się już w momencie, gdy dowiedział się o ciąży żony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gadżety w życiu młodych rodziców. Jak nie popaść w szaleństwo zakupów?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:06
Branża dziecięca rozwija się bardzo szybko i sklepy oferują rodzicom coraz więcej gadżetów. Jeśli chcemy zrobić prezent młodym rodzicom i ułatwić im życie, to najpierw zapytajmy, co rzeczywiście jest im potrzebne. O tym, jakie przedmioty pomagają młodym rodzicom i czy bez gadżetów można się obejść, mówiły w cyklu "9 miesięcy z życia rodziny" Ewa Świerżewska (portal egaga.pl) i Anna Skórzyńska (pomysłodawczyni szumisiów).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boże Narodzenie w literaturze. Czy lubimy czytać o świętach?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 17:37
- Temat świąteczny jest bardzo ważny. To jest tak, jak ze świątecznymi piosenkami. Mają bardzo krótki żywot, bo słuchamy ich zwykle 3-4 tygodnie przed świętami a jednocześnie są takie bez których nie wyobrażamy sobie tego czasu. Podobnie jest ze świąteczną książką - mówi w "Damskiej torebce" pisarka Krystyna Mirek.
rozwiń zwiń