Radzimy, co można robić w ferie, zwłaszcza kiedy nie ma śniegu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 14:37
"W czasie deszczu dzieci się nudzą" to jeden z niezapomnianych hitów Kabaretu Starszych Panów, piosenka śpiewana przez Barbarę Krafftównę i Jerzego Wasowskiego. Czy nawiązując do utworu można zapytać, czy w czasie ferii dzieci się nudzą?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Iakov Filimonov/shutterstock.com/cc

Otóż w czasie ferii dzieci się… NIE NUDZĄ! I to niekoniecznie siedząc przed komputerem. Mogą grać w gry planszowe, pomagać jako wolontariusze, uprawiać sport nawet w mieście, chodzić na zajęcia do domów kultury i ośrodków sportu. Jak wykorzystać ten czas, gdy nie wyjeżdża się na obóz czy zimowisko w "Czterech porach roku" podpowie Ewa Świerżewska, założycielka portalu sportowarodzina.pl, propagatorka kultury dziecięcej i sportu rodzinnego.

W cyklu rozmów Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem" będzie opowiadał o sobie komentator sportowy TVP Dariusz Szpakowski.

Zima to wyzwanie dla naszej skóry. Mróz, zmiana temperatur, suche powietrze - to dla niej niekorzystne warunki. Jak chronić skórę zimą, czy dzieci też wymagają pielęgnacji i ochrony przed mrozem? Porozmawiamy o tym z kosmetologiem Joanną Chatizow.

W poradach prawnych mec. Katarzyna Ludwig przybliży problem odpowiedzialności rodziców za szkody i działania dzieci.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" we wtorek (16.01) w godz. 9.00 - 12.00 zaprasza Bogdan Sawicki.

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziecko w sieci" reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 11:53
Wtorek, 17 maja 2011, godzina 20.10, Program 1 Polskiego Radia
Magazyn Reporterów prowadzi Jerzy Zawartka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie zimowe 2017. Gdzie najchętniej wypoczywają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 10:00
- Jedziemy na południe, nie tylko Polski, także Europy. Co roku więcej Polaków decyduje się na odpoczynek w tym okresie, jego długość waha się od kilku dni do pełnych dwóch tygodni. Najczęściej są to wyjazdy rodzinne - mówi Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocławskie kulturalne propozycje na ferie zimowe

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 23:00
15 stycznia w województwie dolnośląskim (a także mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim) rozpoczęły się ferie zimowe. Co przygotowały na ten czas wrocławskie instytucje kulturalne?
rozwiń zwiń