Minimalizm, czyli jak nie utonąć w nadmiarze

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 10:00
Podczas audycji zastanowimy się, co robić, by nie obrastać w rzeczy i jak tym przedmiotom, których się pozbywamy, dać drugie życie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Voyagerix

Kiedy oddać nienoszone ubranie - po roku, po dwóch? Co z niepotrzebną książką - crossbooking czy biblioteka? O tym, jak uporządkować swoje rzeczy opowiedzą socjolog dr Justyna Pokojska i pisarka Anna Mularczyk-Meyer, autorka książki "Minimalizm po polsku".

Ponadto w cyklu rozmów Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem" pojawi się aktorka Katarzyna Żak. Porady prawne będą natomiast dotyczyć sytuacji, jakie mogą nas spotkać na narciarskim stoku. W jakim zakresie za wypadki odpowiadają organizatorzy obozów, właściciele wyciągów lub lodowisk? O tym mec. Eliza Kuna.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" we wtorek (23.01) w godz. 9.00 - 12.00 zaprasza Bogdan Sawicki.

mg/kk

Zobacz więcej na temat: porady

Czytaj także

I chciałabyś, i boisz się? Porady dla kobiet marzących o zwiedzaniu świata

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 13:00
Podróżniczka Marzena Filipczak i autorka książki "Rozważnie i romantycznie" podpowiada kobietom, jak podróżować bezpiecznie, tanio i atrakcyjnie. Swoimi doświadczeniami podzieliła się w "Lecie z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dietetyk przez Internet. Sposoby na świąteczne przejedzenie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 13:07
Pierwszego dnia po świętach najczęściej wyszukiwanym hasłem w Internecie było 'przejedzenie'. O tym, jak wrócić po świętach do równowagi żywieniowej mówiły w "Czterech porach roku" Klaudia Wiśniewska - koordynatorka Centrum Dietetycznego Online i Izabela Przybysz - dietetyk.
rozwiń zwiń