Anna Zalewska o reformie szkół zawodowych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 18:00
Ministerstwo Edukacji Narodowej stawia na szkoły zawodowe. Resort zapowiada ich reformę, która ma zachcić młodych do wybiarania takich szkół.
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według nowych założeń szkoła ma być jeszcze bardziej nastawiona na praktykę i kontakty z pracodawcami. To przedsiębiorcy - jak mówiła na konferencji prasowej Anna Zalewska - mają zająć się współtworzeniem podstaw programowych, a także zaangażować się finansowo. W nowym systemie uczniowie mają też więcej zarabiać oraz częściej korzystać z możliwości wyjazdów na zagraniczne staże.

Od obecnego roku szkolnego zmieniana jest struktura szkolnictwa zawodowego. Miejsce wygaszanych zasadniczych szkół zawodowych zajmują szkoły branżowe I stopnia.

Więcej na ten temat - w rozmowie z minister edukacji narodowej Anną Zalewską o godz. 8.15.

***

Na audycję "Sygnały dnia" w środę (24.01) w godzinach 6.00-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edukacja zawodowa. Jak się zmieni od września 2017 roku?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 18:50
O zmianach w edukacji zawodowej rozmawialiśmy z Jadwigą Paradą, dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w MEN i jej zastępcą Piotrem Bartosiakiem. W "Debacie Jedynki" odpowiadali oni na pytania zadane przez słuchaczy Jedynki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: liczba etatów dla nauczycieli wzrosła w tym roku szkolnym o ponad 17 tys.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 09:30
- Dzięki reformie oświaty na jednego nauczyciela przypada większy wymiar etatu, a w przyszłym roku potrzebne będą dodatkowe miejsca pracy - powiedziała na antenie Jedynki minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
rozwiń zwiń