"Przyjaciółka" radzi i umila czas już od 70 lat

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 18:00
Do czytania, do przeglądania, do wymiany myśli, tematów z życia gwiazd i porad - temu od 70 lat służy "Przyjaciółka" kontynuująca tradycje przedwojennego tytułu "Moja Przyjaciółka".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/wavebreakmedia

O zmianach zawartości pisma w ciągu tych dekad, o czytelniczkach i ulubionej przez nie od lat sekcji kulinarnej w formie książeczki opowiedzą redaktor naczelna pisma Urszula Zubczyńska i kierowniczka działu reportażu Teresa Zun.

W audycji porozmawiamy też, jak oszczędzać energię w domu przy mrozach. O tym, w jaki sposób ciepło "ucieka" z mieszkań i jak temu zapobiegać podpowie redaktor Małgorzata Świgoń z "Przyjaciółki".

Ponadto w cyklu rozmów Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem" - spotkanie z tancerzem i choreografem Agustinem Equrollą.

A w kąciku porad prawnych będziemy rozmawiać o rozwiązaniu umowy o pracę. W jakich okolicznościach może to być zwolnienie dyscyplinarne? Kiedy warto rozważyć rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Po ilu latach pracy należy się odprawa i w jakiej wysokości? O tym mec. Katarzyna Tryniszewska.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" we wtorek (27.02) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Bogdan Sawicki.

mg/abi

Czytaj także

Dzień Dobrych Wiadomości. Jak świętuje świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 14:22
Amerykańscy dziennikarze powtarzają, że dobra wiadomość to zła wiadomość, bo inaczej ludzie nie będą nią zainteresowani - dlatego w codziennych doniesieniach obywatele USA słyszą głównie o politycznych sporach i brutalnych przestępstwach. Sprawdzamy, czy w innych krajach panują podobne zwyczaje.
rozwiń zwiń