Rozmowa z Cezarym Łazarewiczem

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 11:00
W audycji "Moje książki" spotkamy się z Cezarym Łazarewiczem, który ostatnio wydał dwie reporterskie książki.
Okładka autorem książki Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej
Okładka autorem książki "Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej"Foto: mat. promocyjne

Pierwsza to "Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej", historia najsłynniejszego procesu Drugiej Rzeczpospolitej, w którym 30-letnia Rita Gorgonowa została oskarżona o zamordowanie córki swojego pracodawcy i kochanka. Proces miał charakter poszlakowy, a Gorgonowa nigdy się do winy nie przyznała. Fragmenty "Koronkowej roboty" czytał w wieczornych "Lekturach Jedynki" Andrzej Mastalerz od 26 marca do 9 kwietnia.

>>> Posłuchaj fragmentów książki "Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej"

Druga z książek Cezarego Łazarewicza to wydana wspólnie z Ewą Winnicką reporterska opowieść o najbardziej zbuntowanym roku XX wieku - "1968. Czasy nadchodzą nowe". To dziesięć historii opowiedzianych z perspektywy ludzi, na których życiu odcisnęły piętno wydarzenia ’68. Jest tu m.in. opowieść o początkach ruchu hippisowskiego w Polsce, historia morderstwa w Jiczinie podczas operacji Dunaj i portret 16-letniego Francuza, który chciał robić rewolucję. 

Na audycję "Moje książki" w ramach "Kulturalnej Jedynki" w środę (11.04) w godz. 21.00 – 22.00 zaprasza Magda Mikołajczuk.

abi/ag

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zyta Rudzka "Krótka wymiana ognia"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 12:30
Cięty język, czarny humor, precyzyjne zdania – w ten sposób bohaterka - starzejąca się i nieumiejąca się z tym faktem pogodzić znana poetka - wspomina swoje życie. Zyta Rudzka, autorka książki "Krótka wymiana ognia", była gościem magazynu "Moje książki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż w czasie i przestrzeni w słynnym falowcu w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 21:10
To budynek - potwór. Żeby dotrzeć z jednego końca na drugi trzeba jechać autobusem trzy przystanki. Opisała go Monika Milewska w powieści "Latawiec z betonu". To historia zabawna, ale zmuszająca do przemyśleń, czy możemy pokonać własne słabości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Ochman: denerwuje mnie to, że na świecie mało kto mówi po polsku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:59
Wiesław Ochman jest chłopakiem wychowanym na warszawskiej Pradze i – jak mówi – wiele jej zawdzięcza. O młodzieńczym życiu, ale także o podróżach do Ameryki i spotykających go tam zabawnych sytuacjach opowiedział Magdzie Mikołajczuk w audycji "Po drugiej stronie lustra".
rozwiń zwiń