Konstancin-Jeziorna. Uzdrowisko tuż obok Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 14:00
Przed wojną bywała tam elita, dziś przyjeżdżają kuracjusze, by poddać się terapii w solankowych tężniach. Monika Tarka i Robert Kilen zapraszają do Konstancina-Jeziorny.
Tężnia solankowa w Konstancinie-Jeziornie
Tężnia solankowa w Konstancinie-JeziornieFoto: Shutterstock/Artur Bociarski

W programie przespacerujemy się malowniczymi uliczkami, zwiedzimy najpięknięjsze wille w tej miejscowości. Poza tym będziemy w Parku Zdrojowym i pod tężnią. Poznamy klimat tego uzdrowiska.

Przed wojną "Kurier Warszawski" pisał, że w Konstancinie nie można się nudzić. Bywali tam artyści, a warszawska elita wybudowała tam swoje domy. W czasie "Jedynego takie miejsca" też nie będzie nudy. Wystąpi jazzowy Warsaw Dixielanders oraz zaprezentują się dzieci z grupy musicalowej. Zaprosimy państwa również na lokalne ciasto... Jakie? Proszę nas słuchać.

Konstancin-Jeziorna to nie tylko zdrowe powietrze i zabawa, ale również miejsce z tradycjami papierniczymi. To stąd dostarczono papier na druk Konstytucji 3 maja.

Nie może oczywiście zabraknąć tradycji. Wokół Konstancina rozciąga się mikroregion etnograficzny Urzecze. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego smaki i kultura? Zapraszamy na radiową wycieczkę.

***

Na "Jedyne takie miejsce" w sobotę (14.04) w godz. 9.10-12.00 zapraszają Monika Tarka i Robert Kilen.

mg/ag

Czytaj także

Krosno - radiowa Jedynka w mieście szkła

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 10:00
To w Krośnie wyrabia się najwięcej szklanych rzeczy w Polsce. To miejsce jest również kolebką światowego przemysłu naftowego. To właśnie tu zaczęto wydobywać ropę naftową. To tutaj Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej, założył pierwszą na świecie spółkę naftową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szydłów - polskie Carcassonne, wieś w kształcie miasta

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 12:00
W audycji "Jedyne takie miejsce" tym razem wybraliśmy się do średniowiecznego miasta otoczonego murem i nazywanego polskim Carcassonne - Szydłowa w woj. świętokrzyskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karkonosze. Mała Norwegia w Europie Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 17:30
Jedynkowe zimowe wakacje dobiegły końca. W ostatniej audycji z cyklu "Skarby natury - ferie z przyrodą w radiowej Jedynce" odwiedziliśmy Szklarską Porębę i okolice.
rozwiń zwiń