Konferencja "Re-Patria". Rodacy ze Wschodu wracają do kraju

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 19:00
Gościem wtorkowej audycji porannej będzie Robert Wyszyński ze Związku Repatriantów RP, który opowie o odbywającej się tego dnia Konferencji Ewaluacyjnej "Re-Patria".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (domena publiczna)

Podczas tego wydarzenia podsumowane zostaną działania w zakresie repatriacji prowadzone przez władze rządowe i samorządowe. Uczestnicy będą także wypracowywać rekomendacje.

W latach 1997-2017 do Polski przybyło niewiele ponad 8 tys. Polaków mieszkających we wschodniej części Rosji oraz w krajach byłego ZSRR. W maju ubiegłego roku znowelizowana została ustawa o repatriacji, dzięki której proces ten został usprawniony. Rząd zakłada zakończenie procesu repatriacji w ciągu najbliższych 10 lat. Ma on objąć około 10 tys. osób.

Początek rozmowy z Robertem Wyszyńskim o godz. 8.15.

***

Na audycję "Sygnały dnia" we wtorek (17.04) w godz. 6.00 – 9.00 zapraszają Daniel Wydrych i Piotr Gociek.

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alfabet syberyjski: C jak Czerski Jan

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 15:00
To, czym zajmował się Jan Czerski, można znaleźć na każdej mapie, bo najwyższe góry Syberii Wschodniej w Jakucji to Góry Czerskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowelizacja ustawy o repatriacji. Łatwiej przyjechać do Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 19:00
W ostatnich dniach polski parlament przyjął poprawki do ustawy o repatriacji mającej umożliwić powrót do kraju Polakom przebywającym na Wschodzie. Nowelizacja ta doprecyzowuje przepisy, które weszły w życie w kwietniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do domu" - Ewelina Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 16:17
Niedawno do Polski z Kazachstanu przyjechało 150 osób polskiego pochodzenia. Obecnie mieszkają w ośrodku adaptacyjnym w Pułtusku. Dzieci będą uczęszczać do polskich szkół.
rozwiń zwiń