Konwencja ws. referendum konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 15:37
W środę prezydent Andrzej Duda spotkał się z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Tematem rozmowy było zaproponowane przez prezydenta referendum konsultacyjne ws. zmian w konstytucji.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zgodnie z konstytucją referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm lub prezydent za zgodą Senatu. Paweł Mucha, pełnomocnik prezydenta ds. referendum konsultacyjnego, powiedział w Polskim Radiu Szczecin, że ujmuje go, jako prawnika, fakt, że prezydent chce zapytać społeczeństwo o zdanie. Dodał, że – jak wynika z sondaży – Polacy oczekują takiego posunięcia. 

W czwartek ma odbyć się konwencja konstytucyjna. Paweł Mucha spodziewa się, że dowiemy się, jakie plany w sprawie referendum ma prezydent.

O konwencji konstytucyjnej z Pawłem Muchą porozmawiamy w czwartkowych "Sygnałach dnia". Początek rozmowy o godzinie 7.15.  

***

Na audycję "Sygnały dnia" w czwartek (26.04) w godz. 6.00 - 9.00 zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski.

PAP/abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Historii Polski wzbogaciło się o cenną kolekcję

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 12:20
Do Muzeum Historii Polski trafiło ok. 50 eksponatów, które pokazywane były w pawilonie polskim na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku. To m.in. ceramika, artystyczne meble, wyroby ludowe i ręcznie ilustrowane książki. Zbiory są darem Marii Starczewskiej-Lambasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kosztuje organizacja I komunii? Za dużo!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:00
Uroczystość przystąpienia przez dziecko po raz pierwszy do sakramentu komunii nabiera w ostatnich latach wyjątkowo bogatej oprawy. Wymiar materialny często dominuje nad tym duchowym.
rozwiń zwiń