Zespół ekspertów zajmie się Puszczą Białowieską

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 17:16
W pracach zespołu będzie współuczestniczyć wiceminister Małgorzata Golińska, która w resorcie jest odpowiedzialna m.in. za nadzór nad Lasami Państwowymi.
W zespole znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów, a także dziewięciu ekspertów z zagranicy. Zaproszono ekologów.
W zespole znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów, a także dziewięciu ekspertów z zagranicy. Zaproszono ekologów.Foto: Jackowy/Wikimedia Commons/CC

W czwartek formalnie powołamy zespół ds. Puszczy Białowieskiej z udziałem szeregu ekspertów - poinformował tego dnia minister środowiska Henryk Kowalczyk. Wyraził nadzieję, że zespół wypracuje plan ochrony dla puszczy. 

Jak powiedział Kowalczyk na konferencji prasowej, do udziału w zespole, zostało zaproszonych "wielu ekspertów, specjalistów z różnych dziedzin ochrony przyrody i leśnictwa". 

Wyraził nadzieję, że "ten zespół zgodnie z zapowiedziami wypracuje plan ochrony Puszczy Białowieskiej, czyli to co czeka nas w Puszczy Białowieskiej" oraz że wypracowane przez zespół rekomendacje dla Puszczy będą "bardzo obiektywne". 
Podkreślił, że zespół będzie patrzył na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE) ws. Puszczy i jego uzasadnienie. 

Wiceminister Małgorzata Golińska będzie naszym gościem o godz. 7.40.

***

Na audycję Sygnały dnia w piątek (18.05) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Katarzyna Gójska

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak