X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kleszcze atakują, co trzeci może być groźny

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 12:40
Naukowcy szacują, że już jeden na trzy kleszcze może być roznosicielem groźnej boreliozy, choroby, na którą nia ma szczepionki. Będziemy radzić jak uniknąć kontaktu z kleszczami.
Ukąszenie przez kleszcza nie zawsze wymaga interwencji lekarza, ponieważ w większości przypadków pajęczaka można usunąć samemu
Ukąszenie przez kleszcza nie zawsze wymaga interwencji lekarza, ponieważ w większości przypadków pajęczaka można usunąć samemuFoto: Napat/Shutterstock

Jak, oprócz dbałości o odpowiednie ubranie, mamy się zabezpieczać przed atakami kleszczy? Istnieje mnóstwo teorii na temat ich usuwania. Które sposoby są najskuteczniejsze? Jakie narzędzia, którymi możemy sobie pomóc w usunięciu kleszcza, działają najlepiej? Czy borelioza jest jedyną chorobą, która przenoszą kleszcze? Wszystko o kleszczach wie nasz gość dr n. med. Małgorzata Konik z Instytutu Boreliozy w Warszawie.

Wcześniej będziemy mówili o psychologach i pedagogach szkolnych. Z jakimi sprawami się zwracać, współpraca z rodzicami, czy szkoły mają obowiązek zatrudniania pedagogów i psychologów? Mateusz Puchowski pedagog i psycholog szkolny z Warszawskiej Grupy Psychologicznej.

Będą również stałe cykle "Sto na sto, znaki niepodległej" oraz "Słowoteka" Agnieszki Kunikowskiej.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w środę (30.05) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag/abi
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uwaga! Kleszcze w natarciu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 09:11
- Wcześnie przyszła wiosna, zrobiło się ciepło, więc nie tylko my budzimy się do życia, nie tylko my chcemy wychodzić na spacery, ale też różne krwiopijne stawonogi - tłumaczyła ekspertka z Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaczyna się sezon wiosenno-letni. Uwaga na kleszcze

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 00:19
Lekarze i specjaliści są zdania, że najniebezpieczniejszym zwierzęciem, jakie żyje w Polsce jest dość niepozorny, biorąc pod uwagę rozmiary, kleszcz. Czy rzeczywiście powinniśmy się objawiać tego pajęczaka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strach przed boreliozą. Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:11
Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Czy brak rumienia oznacza, że się nie zaraziliśmy? Czy robić badania krwi? Czy domagać się od lekarza, by zastosował terapię antybiotykami? 
rozwiń zwiń