Atopowe zapalenie skóry

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 14:03
Na schorzenie to cierpi co piąty człowiek na całym świecie. Są to zwykle mieszkańcy Europy Zachodniej i USA. Nieco częściej chorują dziewczynki.
Atopowe zapalenie skóry
Foto: Glow Images/East News

Z upływem czasu choroba coraz bardziej się wycisza, a objawy są mniej dokuczliwe. Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie, na które nie ma jeszcze lekarstwa. Umiemy jedynie minimalizować objawy, stosując kosmetyki. Swędzenie, to główny objaw atopowego zapalenia skóry, a jest on gorszy niż ból, jak twierdzą pacjenci.

Ekspert opowie jaką wiedzę o stanie zdrowia daje lekarzowi dokładne obejrzenie skóry pacjenta, szczególnie okolicy powiek, a także co o jego zdrowiu mówi chód chorego. Naszym gościem będzie dr nauk med. Piotr Niedziałkowski - kierownik Centrum Zdrowej Skóry, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.

***

Na audycję z cyklu "Eureka" w czwartek (7.06) o godz. 19.10 zaprasza Artur Wolski.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Każdego roku szczepienia ratują wiele milionów dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 13:53
- Ostatnie szacunki, chociażby Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wskazują na to, że każdego roku ratowanych jest przed zachorowaniem bądź przed śmiercią wiele milionów dzieci - powiedziała w radiowej Jedynce dr Iwona Paradowska-Stankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angielski lekarz, który odmienił los ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 19:51
W 1798 roku prowincjonalny angielski lekarz Edward Jenner opublikował broszurę opisującą przeprowadzone przez siebie eksperymenty. Wynikało z nich, że osoby zaszczepione zarazkami ospy krowiej nie zapadają na ospę prawdziwą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania przesiewowe, to możliwość szybszego wykrywania chorób

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 18:53
W środę 6 czerwca przed siedzibą Polskiego Radia w Warszawie można było skorzystać z bezpłatnego badania przesiewowego słuchu zorganizowanego w ramach Programu "Po pierwsze zdrowie". W Mobilnych Centrach Słuchu wysokiej klasy specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii przeprowadzali badanie ucha videootoskopem i udzielali bezpłatnych porad.
rozwiń zwiń