Pieniądze dla uczelni. Konkurs NCBR

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 16:00
"Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz Rozwoju Regionalnego" - to nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, agencji wykonawczej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Pieniądze dla uczelni. Konkurs NCBR
Foto: sxc.hu

W ramach ruszającego konkursu uczelnie otrzymają środki, które pozwolą poprawić ich funkcjonowanie i ofertę dydaktyczną, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój regionów. Zyskają na tym województwa, na których potrzeby odpowiadać będą programy kształcenia.

Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Istotnym warunkiem przystąpienia do konkursu jest wymóg, aby zgłoszone działanie wpisywało się w Regionalną Strategię Innowacji województwa, na którego terenie znajduje się uczelnia.

Audycja jest częścią cyklu przygotowywanego we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Eureka" w poniedziałek (11.06) o godz. 19.10 zaprasza Dorota Truszczak.

mg

Czytaj także

Szybka Ścieżka sposobem na większą innowacyjność nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 23:35
Samochód wielkości motocykla lub motocykl obudowany jak samochód to niektóre z pomysłów Polaków. - Publiczne wsparcie jest bardzo ważne dla początkujących, innowacyjnych firm z nowatorskimi produktami - mówi Rafał Budweil, prezes Spółki Triggo S.A.,
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBiR wspiera polskie uczelnie i instytucje

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 20:05
Studia w języku angielskim, a nawet rosyjskim, elektroniczne indeksy, dodatkowe kursy i certyfikaty zwiększające szanse na lepszą pracę. Na te i wiele innych aktywności polskich uczelni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy miliard złotych w ramach konkursu „Zintegrowane programy uczelni”. Nabór wniosków od 11 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzecia Misja Uczelni". Uniwersytety dla dzieci i seniorów

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 20:00
Zapraszamy do wysłuchania trzeciej audycję przygotowaną we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Mówiliśmy w niej o uniwersyteckich programach kształcenia nie tylko dla studentów, ale także dla uczniów i słuchaczy uniwersytetów drugiego i trzeciego wieku.
rozwiń zwiń