Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 18:55
Obchodziliśmy go 5 czerwca. W "Czasie pogod" zastanowimy się, czy my, najbliżsi, pamiętamy i respektujemy prawa seniorów do lęku, poczucia bezradności i chęci bliskości?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Free-Photos

Jak reagują osoby w tzw. pewnym wieku na zwykłe lustro? Albo konieczność załatwienia urzędowej sprawy i jak my możemy je przeprowadzić od strachu do samodzielności i od samotności do bliskości? O tym w rozmowie z Iwoną Przybyło z Akademii Opiekunów.

Będzie też taniec podróżniak i łagodne skrzypce z Roztocza Lubelskiego, które zaprezentuje Adam Strug. Kazimierz Kowalski przypomni arię Julii z opery Charlesa Gounoda "Romeo i Julia", a Teresa Drozda wspomni zmarłego niedawno Romana Kłosowskiego.

Podczas audycji będziemy również łączyć się z Patrykiem Michalskim, który będzie obserwował Sky Show Sobienie 2018, czyli Piknik lotniczy w Sobieniach Szlacheckich pod Warszawą.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Czas pogody" w niedzielę (17.06) w godz. 10.00 - 12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

ag

Czytaj także

Samotność seniorów to powszechny problem

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 11:00
Trzy na dziesięć osób w wieku powyżej 80 lat doświadczają samotności i izolacji, jedna na dziesięć czuje się samotna często, a nawet zawsze - wynika z badania "Sytuacja społeczna osób w wieku 65+" zrealizowanego dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Senior ON". Integracja międzypokoleniowa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 12:44
Polski Czerwony Krzyż organizuje specjalne warsztaty pod hasłem "Jak dogadać się z wnukiem?". Dziś są to specjalnie organizowane zajęcia, a kiedyś – ludzki odruch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gminy liderem polityki senioralnej

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 18:45
Wśród samorządów istotnie wzrasta zainteresowanie tworzeniem domów dziennego pobytu i klubów Senior+. Liczba zainteresowanych przerasta liczbę miejsc.
rozwiń zwiń