X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiersze i rysunki Zbigniewa Herberta w Łazienkach Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 15:23
W roku Herberta, w 20. rocznicę śmierci poety, w galerii plenerowej przy bramie Alei Chińskiej można oglądać wystawę wierszy wraz z ich przekładami na język angielski.  
Łazienki Królewskie  zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego
Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta PoniatowskiegoFoto: ysuel/Shutterstock

Ponadto na wystawie znajdują się rysunki Herberta opracowane przez profesora Pawła Próchniaka (Kraków). - Sztuka, malarstwo, architektura były dla niego bardzo ważne - mówiła w "Sygnałach dnia" Maria Dzieduszycka z Fundacji imienia Zbigniewa Herberta. Świadczy o tym choćby to, że Bibliotece Narodowej przechowywanych jest blisko 300 szkicowników Herberta.

O poezji Zbigniewa Herberta i wystawie w Łazienkach będziemy rozmawiać z profesorem Pawłem Próchniakiem.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Kulturalna Jedynka" w poniedziałek (6.08) o godz. 14.35 zaprasza Michał Montowski.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznane oblicze Zbigniewa Herberta. Jaki był prywatnie?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 09:18
Zbigniew Herbet, eseista, dramaturg, autor słynnego cyklu poetyckiego "Pan Cogito" to jeden z najbardziej znanych twórców literackich. Na temat jego dzieł można mówić wiele, ale co wiemy o samym artyście? Kulisy życia prywatnego Zbigniewa Herberta w rozmowie z Magdą Mikołajczuk zdradził Andrzej Franaszek, autor monumentalnej biografii Zbigniewa Herberta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W życiu Herberta łączyły się wiersze i rysunki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 10:00
W sobotę 28 lipca przypada 20 rocznica śmierci Zbigniewa Herberta - poety, eseisty, dramaturga, kawalera Orderu Orła Białego i laureata Złotego Mikrofonu z 1993 roku. I na prywatny użytek rysownika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Herbert o sobie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 15:19
Zbigniew Herbert to jeden z najważniejszych polskich, ale również światowych poetów XX wieku. Co ciekawe, sam poeta - jak wynika to z archiwalnego nagrania - w młodości nie myślal o karierze pisarza. Jego studia były studiami, które przygotowywały młodego człowieka do praktycznego zawodu prawnika, ekonomisty, naukowca.
rozwiń zwiń