X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Braincity, czyli poznawanie tajemnic ludzkiego mózgu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 11:23
Niedawno rozstrzygnięty został przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej kolejny już konkurs w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Na powstanie dwóch nowych ośrodków naukowych w Warszawie Fundacja przeznaczyła ponad 73 miliony złotych. Jeden z tych ośrodków - BRAINCITY - powstanie w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, a naukowcy zajmą się w nim badaniem ludzkiego mózgu, a w drugim - o nazwie CENTERA prowadzone będą badania nad „zapomnianym pasmem”, czyli tak zwaną „luką terahercową” - bardzo wysokimi częstotliwościami.

Gość - wybitny polski neurobiolog - współautor tego pierwszego projektu - profesor Leszek Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN imienia Marcelego Nenckiego, który wspólnie z profesor Eweliną Knapską - laureatką m.in. prestiżowego grantu Europejskiej Rady ds Badań Naukowych ERC Starting Grant - zajmuje się mechanizmami plastyczności mózgu i wykorzystaniem jej do zwalczania różnych chorób.

Audycja sponsorowana przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

***

Na audycję Eureka w poniedziałek (3.09) o godz. 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

kh

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Michalski mózg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Badanie genetyczne wykaże, czy ktoś ma nowotwór

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 19:30
Jednym z najważniejszych i największych wyzwań współczesnej nauki i medycyny jest znalezienie genetycznych przyczyn powstawania różnych chorób - szczególnie nowotworów, które już wkrótce staną się pierwszym zabójcą ludzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddział Badań Wczesnych Faz pracuje nad lekami dla pacjentów z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 19:51
Oddział Badań Wczesnych Faz to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Powstała w 2017 roku w Centrum Onkologii Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. 
rozwiń zwiń