Wybieramy się na grzybobranie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 16:19
Najpiękniejszy czas to ten darowany sobie - na spacerze z bliskimi albo w samotności z dala od ludzkich oczu na… grzybobraniu! Taki rodzaj przedjesiennego sportu wybierzemy w najbliższą niedzielę. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Na skraju Puszczy Białej w Długosiodle będziemy na kolejnym wielkim Grzybobraniu! Poza tym w audycji monolog pióra Juliana Tuwima i piosenka z filmu "Wacuś" z archiwum Danuty Żelechowskiej i Jana Zagozdy przypomniane przez Teresę Drozdę oraz aria z opery "Turandot"  w wykonaniu Bogdana Paprockiego wybrana przez Kazimierza Kowalskiego.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Czas pogody" w niedzielę w godzinach 10.00 - 12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

ag

Czytaj także

Jedynka na XV Wielkim Grzybobraniu w Długosiodle

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 14:55
Zapaleni grzybiarze pod opieką leśników wyruszyli do Puszczy Białej, aby konkurować między sobą w ilości zebranych darów lasu. Wśród uczestników XV Wielkiego Grzybobrania jest Marta Januszewska z radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie kop grzyba, bo szkodzisz! Czyli jak zbierać grzyby

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 12:08
- Nie idźmy do lasu z kijem i nie zbierajmy starych grzybów - apelował w "Podwójnym espresso" edukator z Nadleśnictwa Tomaszów Tomasz Kotowicz. Na wycieczkę do lasu na pięknym Roztoczu, w szczycie sezonu na grzyby, wybrali się dziennikarze Jedynki Monika Tarka i Robert Kilen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, kiedy zgubimy się w lesie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 14:41
W lesie łatwo się zgubić. Niedawno w województwie lubelskim taka sytuacja spotkała trzech grzybiarzy. Policja poszukiwała ich przez kilka godzin.
rozwiń zwiń