Studia dualne, czyli równoległa nauka na uczelni i w firmie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:23
Od programowania sztucznej inteligencji i big data po pedagogikę resocjalizacyjną - od nowego roku akademickiego studenci kilkudziesięciu polskich uczelni mają nowe możliwości łączenia zajęć teoretycznych z zatrudnieniem w biznesie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/pixabay

Ponad 123 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - agencji wykonawczej ministra nauki i szkolnictwa wyższego - trafi w ramach I edycji konkursu na "Studia dualne" w polskich szkołach wyższych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Studia dualne to szansa nie tylko dla studentów, którzy będą mieli okazję połączyć zdobywanie wiedzy akademickiej z doświadczeniem praktycznym, ale również dla firm, które uzyskają doskonale przygotowane do pracy kadry.

Wśród gości Agnieszka Grzegorczyk z NCBR oraz przedstawiciele uczelni, które otrzymały dofinansowanie: dr hab.inż Magdalena Jabłońska (Politechnika Śląska), dr Monika Wyrzykowska-Antkiewicz (Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu).

Audycja realizowana przy współpracy z NCBR.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Eureka" we wtorek (2.10) o godz. 19.10 zaprasza Dorota Truszczak.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

42 mln zł na drony i systemy bezzałogowe polskich producentów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 13:16
Bezzałogowy statek powietrzny, latająca platforma hybrydowa do zadań szybkiego reagowania czy głowica optoelektroniczna do wykrywania zagrożeń – to przykłady zwycięskich projektów w ramach pierwszego konkursu INNOSBZ, organizowanego przez NCBR. Innowacyjne produkty wytworzone przez polskie firmy mają być wykorzystywane m.in. przez policję, straż pożarną czy służby zarządzania kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacyjność jako motor polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 18:43
Innowacyjność, zgodnie z deklaracjami rządu ma być jednym z silników, który będzie napędzał polską gospodarkę. Jest wizja, ale potrzebne są konkrety: rozwiązania prawne, fundusze i dobry klimat dla przesiębiorców. Tuż po zakończonym Kongresie Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej przedsiębiorcy dyskutowali o klimacie dla innowacji w Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

CVC służy pozyskiwaniu innowacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 19:30
CVC, z angielska Corporate Venture Capital, to korporacyjne fundusze inwestycyjne. Jak wykazały doświadczenia lidera w tym względzie USA, w Dolinie Krzemowej, to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań do pozyskiwania innowacji na zewnątrz firmy, czy korporacji.
rozwiń zwiń