Co wolno policjantowi podczas kontroli?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 11:12
W czwartkowych "Czterech porach roku" wybierzemy się z policjantami na patrol i sprawdzimy, jak funkcjonariusze przeprowadzają kontrole drogowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Co może policjant w czasie zatrzymania pojazdu? Jakie go obowiązują procedury, jakich dokumentów może żądać? Czy uczestnicy ruchu drogowego mogą się filmować? Na te i inne pytania odpowiedzą przedstawiciel Komendy Głównej Policj i prawnik.

- Powiemy też o ginącym zawodzie zegarmistrza. W dobie zegarków elektronicznych i smartfonów wyświetlających aktualny czas wydaje się, że tradycyjne chronometry wychodzą z mody, a zamiast zegarmistrza bardziej potrzebny jest technik elektronik, który naprawi niesprawny elektroniczny gadżet. A może tradycyjny zegarek to tylko ozdoba? Naszym gościem będzie Eugeniusz Szwed - prezes Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.

- Przedstawimy też kolejnych laureatów konkursu Choinki Jedynki.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w czwartek 29.11 w godzinach 9 - 12 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Zobacz więcej na temat: policja zegary
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znaki towarowe znanych firm na podrabianych zegarkach i zabawkach. Akcja policji w Wólce Kosowskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 12:07
Prawie 1000 sztuk zabawek i niemal 1500 zegarków o wartości prawie 500 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie centrum ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej pod Warszawą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komendant główny zlecił kontrolę w suwalskiej policji. Chodzi o doniesienia ws. wiceszefa MSW

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 16:29
Komendant główny Policji zarządził kontrolę w komendzie w Suwałkach, po medialnych doniesieniach, że tamtejsi funkcjonariusze muszą pilnować posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego. Na miejscu są oficerowie z Biura Kontroli KGP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześć instytucji i policja podpisało porozumienie ws. walki z nowymi narkotykami

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 17:50
Sześć instytucji państwowych, w tym Główny Inspektor Sanitarny i Komendant Główny Policji, podpisało w poniedziałek porozumienie, którego celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowia publicznego i szkodom społecznym, jakie powoduje obecność na nielegalnym rynku nowych narkotyków. 
rozwiń zwiń