Jacek Pałkiewicz o Dubaju: sztuczny raj

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 15:00
Był na wszystkich kontynentach. Spłynął Amazonką i wspinał się w Himalajach. Napisał wiele książek, a za ostatnią pt. "Dubaj. Prawdziwe oblicze", został skazany za pokazanie świata niewidocznego w turystycznych folderach, świata tortur i wyzysku.
Dubaj
DubajFoto: shutterstock

Wyrok sąd wydał zaocznie i jeśli podróżnik pojedzie jeszcze kiedyś do Dubaju, to czeka go spędzenie kilku lat w więzieniu. Ale - jak twierdzi - zdawał sobie z tego sprawę i nie jest dla niego stratą, że nie pojedzie już dostolicy Zjednocznonych Emiratów Arabskich.

Teraz robi podsumowanie życia i stawia na odpoczynek i wygodę. Jak pogodzić się z upływem czasu po tak aktywnym życiu? O tym, jak żyją starsi ludzie w dżungli i na pustyni opowie podróżnik Jacek Pałkiewicz.

W audycji będą także archiwalia kabaretowe w wyborze Teresy Drozdy i aria wybrana przez Kazimierza Kowalskiego.

***

Na audycję "Czas pogody" w niedzielę (9.12) o godz. 10.10 zaprasza Zbigniew Krajewski.

kwh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aktywność to najlepsza recepta na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 16:45
Zbigniew Rymarz ma 91 lat, ale nie czuje tych lat. - Założyłem sobie, że za cztery lata będę obchodził 75-lecie pracy pracując - żartuje gość Jedynki. Mówi o swej recepcie na długie życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorze, dopasuj świat do wieku, bo odwrotnie się nie da

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 12:00
W tym dopasowywaniu świata ma pomóc radiowy serial "Złote lata". Będą w nim radosne chwile, zaskakujące momenty, uczucia, emocje "w pewnym wieku" i wiedza o rozwiązywaniu problemów. Pomysłodawczynią serialu jest Marzena Rudnicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąsiedzka sieć wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 13:00
"Sąsiedzi sąsiadom" to lokalna akcja na warszawskich osiedlach Solec i Powiśle mająca na celu zbudowane długoterminowej sąsiedzkiej sieci wspierania starszych i schorowanych sąsiadów w miejscu ich zamieszkania.  
rozwiń zwiń