Piękno za wszelką cenę

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 10:09
W obecnych czasach zapanowal kult młodości i piękna. Niemile są widziane zmarszczki, czy inne defekty urody, zwłaszcza na twarzy. Są osoby, które mają wręcz obsesję na tym punkcie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: RomarioIen/shutterstock

Panie, ale również coraz częściej panowie, korzystają z usług chirurga plastycznego. Najpopularniejsze są wstrzykiwanie botoksu oraz przedłużanie rzęs i włosów, ale korygowane są również inne części ciała np. biust czy nos. Czy ta dbałość o piękno wymaga już rozmowy z psychiologiem? A kiedy można przeprowadzić operację plastyczną u dziecka?

Sezon zimowy za progiem powiemy więc o bezpieczeństwie na stoku i kaskach dla dzieci i dorosłych. Warto pamiętać, że kaski u dzieci są obowiązkowe.

Będziemy też radzić jak zaplanować kolejne czynności podczas przygotować do Bożego Narodzenia. Czy pierogi zamrozić, jaki jest termin ważności potraw? A mycie okien, sprzątanie, zakupy? Jak stworzyć przedświąteczny plan?

Poruszymy też problem autyzmu u dzieci. Jak zdiagnozować to zaburzenie, na czym polega terapia i jak ważne jest wsparcie rodzin przez różnego rodzaju fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci z autyzmem.  

***

Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" w czwartek (13.12) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Marta Januszewska.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mezoterapia - leczy, regeneruje i odżywia skórę

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 15:37
Współczesna dermatologia i medycyna estetyczna oferują pacjentom wiele różnorodnych zabiegów poprawiającym kondycję skóry. Mezoterapia jest jedną z takich metod.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda na tatuaże. Lepiej się zastanowić

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 14:06
Co dziesiąty Polak i co piętnasta Polka ma na swym ciele przynajmniej jeden tatuaż, a tendencja ta rośnie, zwłaszcza wśród młodych ludzi. To moda, kaprys czy chęć wyróżnienia się z tłumu? Jak groźne może mieć to zjawisko skutki dla naszego zdrowia a czasem i życia? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łysienie. Problem estetyczny czy medyczny?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:38
- Łysienie jest naprawdę dużym problemem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jakość życia osób mających ten problem może być nawet gorsza niż osób z chorobami nowotworowymi  - mówi w "Czterech prach roku" dermatolog dr Anna Waśkiel.
rozwiń zwiń