X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ecce medicus" - "oto lekarz"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:00
W "Eurece" porozmawiamy o etycznych, moralnych, naukowych i prawnych aspektach pracy lekarza względem pacjenta ale i Ojczyzny.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

W setną rocznicę odzyskania niepodległości piórem dr Jarosława Weneckiego, pediatry, felietonisty, laureata Gloria Medicinae, wieloletniego prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Płocku, ukazała się książka opisująca polskiego lekarza, jego dzieje, postawy, postrzeganie, obowiązki, przywileje, wyzwania, karty chwały i grzechy.

To niezwykły zbiór osiemnastu opowiadań obrazujących pracę lekarzy, honorowych laureatów Medalu Gloria Medicinae, pokazanych w świetle stuletniej historii zawodu i wielu dylematów, z którymi  na przestrzeni lat musieli się oni mierzyć. Autor wolny zawód lekarza porównuje do niepodległości. Zachowanie autorytetu państwa jest możliwe wyłącznie przy należytym wypełnianiu kodeksów, powołań i niestrudzonej pracy u podstaw, gdzie najwyższym prawem jest zawsze Człowiek - twierdzi dr Jarosław Wanecki.

***

Na audycję "Eureka" w czwartek (3.01) o godz. 19.05 zaprasza Artur Wolski.

Zobacz więcej na temat: lekarz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiety w Marynarce Wojennej. "To była prawdziwa rewolucja"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 16:20
W Polsce pierwsza kobieta została dowódcą okrętu dopiero w listopadzie 2016 roku. Ale sytuacja kobiet w Marynarce Wojennej się zmienia. Pewne bariery są przełamywane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedoceniona rola kobiet w odzyskaniu przez Polskę niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 19:55
Rola kobiet w walce o niepodległą Polskę jest ogromna, ale ciągle mało znana. W książce "Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę" Kamil Janicki przedstawia historie odważnych, zdeterminowanych kobiet gotowych do największych poświęceń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kobieta spełni się w męskim zawodzie?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 16:59
Specjaliści twierdzą, że w dzisiejszych czasach jest coraz mniej tematów zarezerwowanych tylko dla kobiet albo tylko dla mężczyzn. Jednak należy zwrócić uwagę na to, na ile te rozmowy są interesujące dla obu stron.
rozwiń zwiń