Studniówek czas

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 13:29
Czy rzeczywiście wszystko wywróciło się do góry nogami i na teoretycznie szkolnych imprezach dzieją się straszne rzeczy?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Olaoluwaalade1/Pixabay

Zapytamy o to wychowawcę i pedagoga, który współpracuje z uczniami przy organizacji takich imprez i sam je obserwuje. A w studiu będziemy gościć Annę Palińską, pedagoga i wychowawcę. W ramach rozmowy również materiał reporterski, w którym rozmowa z fotografem, biorącym udział w takich imprezach oraz sonda, podczas której zapytamy warszawiaków, jak wspominają swoje studniówki.

W marcu 2018 r. ruszyła pierwsza w Polsce kampania społeczna stawiająca sobie za cel przeciwdziałanie manipulacji sprzedażowej, która odbywa się podczas spotkań i prezentacji w całej Polsce. Ofiarami tej nieetycznej formy sprzedaży są głównie osoby starsze, zmuszane do zakupu produktów, których nie potrzebują, na które ich nie stać, po abstrakcyjnej cenie nawet do 50 razy wyższej niż w sklepie. O tych i innych sposobach (np. "na wnuczka") wykorzystywania głównie, choć nie tylko, osób starszych, opowie nasz gość Kazimierz Danielewski, koordynator projektu "Stopmanipulacji - nie kupuj na prezentacji".

A po godzinie 11.00 Poradnik językowy.

Na "Cztery pory roku" w środę (6.02) od 9.00 do 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

abi

 

Zobacz więcej na temat: studniówka kampania społeczna

Czytaj także

Domy z wielkiej płyty pod lupą Instytutu Techniki Budowlanej

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 17:08
W latach 70. I 80. ubiegłego wieku budownictwo z wielkiej płyty miało zaspokoić głód mieszkaniowy w PRL. Gdzie tylko można było stawiano takie domy. Czy są bezpieczne biorąc pod uwagę ówczesne standardy materiałowe i wykonawcze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest najważniejsze w byciu dobrym ojcem?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 19:11
Często mówi się, że córeczkom bliżej do matek, a synom do ojców. Jak się okazuje – nic bardziej mylnego. Jak być dobrym ojcem i nie zwariować od nadmiaru stereotypów i oczekiwań ze strony społeczeństwa?
rozwiń zwiń