Antonina Krzysztoń i płyta "Pieczęć"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 08:21
Propozycja artystyczna Antoniny Krzysztoń, artystki o charakterystycznym i niepowtarzalnym głosie nagrana przy udziale pianisty jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego, który swój akompaniament, jak również produkcję solową na płycie, oparł na chorale i muzyce klasycznej. Słyszalny jest również wyraźnie związek artysty z jazzem.
Antonina Krzysztoń
Antonina KrzysztońFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W efekcie na rynku ukazała się płyta mistyczna. Większość utworów to kompozycje Antoniny Krzysztoń, a teksty wykorzystane m.in.: fragm. "Psalmu 23", "Hymn brewiarzowy", Bł. Honorata Koźmińskiego, Św. Franciszka, Św. Pallottiego czy Św. Bernarda z Clairvaux. Płytę rozpoczyna i kończy religijna twórczość Franciszka Karpińskiego i Karola Kurpińskiego: "Kiedy ranne wstają zorze" oraz "Wszystkie nasze dzienne sprawy".

Płyta nagrana została w bazylice gostyńskiej.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Muzyczna Jedynka" we wtorek w godzinach 13.00 - 15.00 zaprasza Maria Szabłowska.

ag

Czytaj także

Andrzej Jagodziński o dodatkowych genach muzyków jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 13:00
- Jazzmani mają to we krwi, że muszą komplikować materiał muzyczny - przyznaje Andrzej Jagodziński, jednak jak mówi miło czasem odskoczyć w lżejsze rejony i napisać prostą, melodyjną, wpadającą w ucho piosenkę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonina Krzysztoń i jej "Pieczęć". "Ta płyta po prostu do mnie przyszła"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 16:18
- Utwory mają konkretne religijne teksty, ale jest tyle pięknych dźwięków, że trafia do wszystkich – powiedziała Antonina Krzysztoń prezentując na naszej antenie utwór z nowego albumu zatytułowanego "Pieczęć".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonina Krzysztoń każdego dnia spotyka się z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:37
Piosenkarka ostatnio nagrała płytę "Pieczęć". - Ta płyta jest dla mnie zaskoczeniem, bo nie planowałam jej nagrania - mówi artystka. Na pomysł wpadła w bazylice w Gostyniu. Do współpracy zaprosiła Andrzeja Jagodzińskiego, a muzyka i teksty powstały podczas pobytu w klasztorze kapucynów.
rozwiń zwiń