X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sieci neuronowe

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 10:20
Ludzki mózg to ciągle najmniej poznany twór w przyrodzie – składa się z ponad 86 miliardów komórek, a każda z nich może mieć nawet kilkanaście tysięcy połączeń z innymi. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/Pixabay

To niewyobrażalna komplikacja, a mimo to naukowcy od kilkudziesięciu lat zajmują się budową sieci neuronowych, czyli systemów, które mają naśladować funkcjonowanie mózgu - przynajmniej w niektórych jego aspektach.

Dlaczego sieci neuronowe są ważne - nie tylko dla naukowców, ale i dla gospodarki, do czego takie modele mogą być zastosowane, co potrafią już dzisiaj i gdzie znajdują zastosowanie? O tym w rozmowie z gościem "Wieczoru odkrywców" doktorem Robertem Pałubą - absolwentem UW i Uniwersytetu w Paryżu, matematykiem ze start-upu TensorFlight.

Na "Wieczór odkrywców" w czwartek (21.03) o 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

abi

Zobacz więcej na temat: mózg neurologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak