X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Mądrzejewski i Adam Rozlach nominowani do Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:02
Siedmioro dziennikarzy Polskiego Radia, wśród nich Marek Mądrzejewski i Adam Rozlach z radiowej Jedynki, zostało nominowanych do Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia S.A. za 2018 r. Nagroda ta honoruje twórców audycji lub cyklu autorskiego, najpełniej realizujących misję Polskiego Radia jako nadawcy publicznego. Nazwisko laureata poznamy 28 marca br.
Marek Mądrzejewski (L) i Adam Rozlach (P)
Marek Mądrzejewski (L) i Adam Rozlach (P)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Nagroda Rady Programowej Polskiego Radia została ustanowiona w 2001 roku jako laur dla wybitnych twórców radiowych, których audycje najpełniej realizują kulturową, społeczną i obywatelską misję nadawców publicznych, wyróżniając się wartościowym przesłaniem i wysokimi walorami formalnymi. W swoich decyzjach Rada Programowa bierze też pod uwagę umiejętność nawiązywania relacji i prowadzenia dialogu ze słuchaczami, premiując audycje mające szeroki oddźwięk społeczny. Ta ceniona przez dziennikarzy, prestiżowa Nagroda przyznawana jest corocznie, a uroczystość jej wręczenia ma dla środowiska związanego z radiofonią publiczną zawsze symboliczny, konsolidujący charakter. Tegoroczna ceremonia ogłoszenia nazwiska laureata Nagrody odbędzie się w czwartek 28 marca o godz. 14.00 w Studiu Koncertowym im. Władysława Szpilmana, al. Niepodległości 77/85.

W 2019 roku do Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia S.A. nominowani zostali dziennikarze Programu I Polskiego Radia:

Marek Mądrzejewski – nominowany jako twórca i gospodarz cyklicznej audycji "Debata Jedynki". To audycja nadawana od poniedziałku do piątku, początkowo między 17.25 a 17.50, obecnie – po 18.00, poruszająca ważną i aktualną problematykę społeczno-polityczną. Jej gośćmi są znani politycy, eksperci i komentatorzy, których spory zawsze cechuje wysoki poziom merytoryczny i kultura dyskusji. Marek Mądrzejewski znany jest jako twórca formuły debaty radiowej - odrębnego gatunku sztuki dziennikarskiej. W 2019 roku – o czym warto przypomnieć – mija ćwierćwiecze radiowych debat. Marek Mądrzejewski to dziennikarz, komentator, związany z Polskim Radiem od 1990 r. W latach 1992-1993 publicysta Redakcji Katolickiej PR, od 1993 do 1997 r. kierownik Redakcji Parlamentarnej PR, od 2006 r. dziennikarz i komentator "Sygnałów dnia", kierownik Redakcji Publicystyki Jedynki, od sierpnia 2016 r. zastępca Dyrektora Redaktora Naczelnego Programu I. Laureat Złotego Mikrofonu (2007 r.).

Adam Rozlach – nominowany jako prowadzący od kilkunastu lat cykliczną, cotygodniową audycję radiowej Jedynki pt. "Koncert chopinowski" – audycję, której wykonawcami są najwybitniejsi polscy i zagraniczni pianiści wszystkich pokoleń, specjalizujący się w interpretacji muzyki Mistrza Fryderyka. Tradycje popularyzacji muzyki Chopina w Polskim Radiu sięgają początków publicznej radiofonii. W 1927 r. odbył się I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, wtedy też narodziła się najbardziej prestiżowa nagroda pozaregulaminowa Konkursu: Nagroda Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków, przyznawana pianistom po dzień dzisiejszy. Wiosną 1928 r., z Rozgłośni Wileńskiej PR, z inicjatywy Witolda Hulewicza, rozpoczęto emisję cotygodniowych "Śród chopinowskich", radiowych koncertów, które przetrwały do lat 70. ub. wieku. Niedzielne "Koncerty chopinowskie" w PR 1 wraz z prowadzonymi w ich ramach - już trzeci sezon - comiesięcznymi recitalami "Chopin na żywo", bezpośrednio nawiązują do tej niewątpliwie najstarszej audycji muzycznej w historii polskiej radiofonii. Adam Rozlach to dziennikarz muzyczny, związany jest z Polskim Radiem od 1979 r. Od 1985 r. jest komentatorem kolejnych Konkursów Chopinowskich na antenach wszystkich programów PR, z Jedynką na czele oraz – od 2005 r. – w TVP Kultura.

 

 

Zobacz więcej na temat: Marek Mądrzejewski Adam Rozlach
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak