X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Genialny uczony, którego dorobek zapisał się w historii światowej matematyki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 07:21
30 marca minęła 109. rocznica urodzin prof. Józefa Marcinkiewicza - genialnego matematyka z Uniwersytetu Wileńskiego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/Pixabay

Inny wybitny polski matematyk - prof. Antoni Zygmund napisał o Nim: "Mimo krótkiego okresu swojej działalności matematycznej pozostawił on trwały ślad  na Matematyce. Jego wczesna śmierć była prawdopodobnie najcięższą indywidualną stratą w czasie II wojny światowej". Porucznik Józef Marcinkiewicz uczestniczył w kampanii wrześniowej na Kresach. Wzięty do niewoli przez Sowietów po kapitulacji Lwowa na przełomie września i października 1939 roku został osadzony w obozie w Starobielsku. Jest ofiarą zbrodni katyńskiej  wiosną 1940 roku.

W audycji o Józefie Marcinkiewiczu - genialnym matematyku, którego dorobek na trwałe zapisał się w historii światowej matematyki oraz o Józefie Marcinkiewiczu – żołnierzu, opowie prof. Stanisław Domoradzki z Uniwersytetu Rzeszowskiego, współtwórca wystawy przygotowywanej w Senacie RP z okazji właśnie obchodzonego Roku Matematyki.

Na "Eurekę" we wtorek (2.04) o 19.10 zaprasza Dorota Truszczak.

abi

 

Zobacz więcej na temat: matematyka rok matematyki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Albert Einstein – nie tylko fizyk wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 20:00
14 marca minie 140. rocznica urodzin Alberta Einsteina, nazywanego najbardziej znanym  naukowcem wśród celebrytów i najbardziej znanym celebrytą wśród naukowców. Stworzył teorię, która zmieniła widzenie świata dotychczas opisywanego przez Izaaka Newtona. Tylko tym dwóm naukowcom przysługuje tytuł fizyka wszech czasów.
rozwiń zwiń