X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ludzie niepodległości: Julian Kossowski

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 14:15
Julian Kossowski urodził się  w polskiej rodzinie o bardzo silnych tradycjach patriotycznych w 1867 r. Po ukończeniu studiów w Instytucie Technologicznym w Petersburgu w 1895 r. - nie mając możliwości zatrudnienia na terenach polskich - podjął pracę na Syberii.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Zasłynął jako konstruktor wielu przepraw mostowych i budowniczy jednego z pierwszych odcinków kolei transsyberyjskiej z Czelabińska do Ulfy. Utrzymywał kontakty i wspomagał polskich zesłańców syberyjskich. W II RP pracował przez wiele lat w radomskiej Dyrekcji Kolei Państwowych, gdzie był odpowiedzialny za budowę linii kolejowych i mostów na szlaku Dęblin-Kowel. Jego ważnym dziełem jest wiadukt kolejowy w Jaktorowie.

O działalności naukowej i społecznej Juliana Kossowskiego oraz o jego wkładzie w odbudowę zniszczonej infrastruktury państwa Polskiego opowie jego wnuk Jerzy Kossowski.   

Na audycję "Ludzie niepodległości" w poniedziałek (15.04) o 21.10 zaprasza Artur Wolski

abi


Zobacz więcej na temat: niepodległość
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak