E-puap, e-pit, profil zaufany. Co załatwimy przez internet?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 15:01
E-administracja, E-Puap, profil zaufany, e-PIT. W dzisiejszych czasach większość spraw możemy załatwić przez internet zaczynając od rejestracji narodzin dziecka a kończąc na odpisie aktu stanu cywilnego. Jakie jeszcze formalności będziemy mogli wykonać nie wychodząc z domu?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: REDPIXEL.PL/shutterstock

O tych udogodnieniach będzie mówił gość "Czterech pór roku" Marek Zagórski z Ministerstwa Cyfryzacji. 

Dodatkowo w audycji będzie mowa o tym jak samemu założyć sobie księgę wieczystą oraz czy można zajrzeć do każdej takiej księgi. Co w sytuacji, gdy zakupione mieszkanie jest zadłużone? Na ten temat wypowie się mec. Joanna Korzeniewska. 

Radiowa Jedynka gościć będzie Bartłomieja Tarnowskiego, niepełnosprawnego, który opowie o codziennych barierach, z którymi spotykają się osoby niepełnosprawne. Będzie również poruszony problem z jakim borykają się osoby niepełnosprawne podróżując komunikacją miejską. Czy to prawda, że jest ograniczona liczba miejsc? O tym szerzej w reportażu Patryka Bedlińskiego. 

Zapraszamy do wysłuchania felietonu Kacpra Kowalczyka, którego tematem będą szklane pułapki. Mowa o ptakach, które uderzają w ekrany dźwiękochłonne przy drogach.

Zachęcamy również do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu "Ogarnij polski" w radiowej Jedynce. 

***

Na audycję "Cztery pory roku" w poniedziałek (29.04) w godz. 9.00 - 12.00 zaprasza Marta Januszewska

ans/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaświadczenie o prawie własności. Czy urzędnicy zdążą?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 16:40
Koniec użytkowania wieczystego. Od 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności. Eksperci rynku nieruchomości przestrzegają jednak przed bałaganem, jaki może pojawić się w pierwszych miesiącach obowiązywania nowego prawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupić, odnowić, sprzedać, zarobić. Co to jest house flipping?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 08:10
House flipping to sposób zarabiania na nieruchomościach. Polega on na zakupie nieruchomości, jej odnowieniu albo uatrakcyjnieniu wizualnym oraz szybkiej sprzedaży. Także w Polsce to coraz popularniejszy sposób zarabiania pieniędzy przy bardzo niskim oprocentowaniu lokat bankowych.
rozwiń zwiń