X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedmioty badań weksylologii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 19:40
Najstarszy opis chorągwi i ich użycia w Chinach ma ponad 2000 lat, a najstarsze manuskrypty z zestawieniami chorągwi używanych w państwach Europy, Azji i północnej Afryki pochodzą z połowy XIV wieku. Powstała odrębna dziedzina wiedzy zwana weksylologią. 
flaga Polski
flaga PolskiFoto: Shutterstock

Przedmiotem badań weksykologii są znaki poznawcze, których historia obejmuje ponad 5000 lat. Za twórców tej nauki uważa się Karla Fachingera i Ottfrieda Neubeckera z Niemiec, E.M.C. Barraclougha i Williama Cramptona z Wielkiej Brytanii oraz Whitney Smitha ze Stanów Zjednoczonych. Ten ostatni wprowadził termin "weksylologia". 

W audycji będzie mowa o historii powstania polskiej flagi i histrorii doboru jej karmazynowej barwy. Dowiemy się, jakie są reguły konstrukcji flagi i kto o nich decyduje. Przypomnimy wydarzenia historyczne, w których flaga odegrała wyjątkowe znaczenie. Nie zabraknie informacji o miejscu flagi w poezji i literaturze.  Wyjaśnimy różnice między flagą a banderą marynarki wojennej. Będzie też o szacunku do flagi i konkursach dla dzieci i młodzieży, gdzie tematem przewodnim jest flaga.

Gośćmi audycji bedą Krzysztof Jasieński i Andrzej Bebłowski z Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. 

***

Na "Eurekę" w czwartek (2.05) o godz. 19.05 zaprasza Artur Wolski

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperyment: młodzież na 3 dni odcięta od technologii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 10:30
W Trójmieście postanowiono sprawdzić, jak zaczną się zachowywać gimnazjaliści i licealiści, kiedy zabierze im się dostęp do sieci. 102 nastolatków w wieku 12-18 lat na trzy doby dobrowolnie przestało korzystać z telefonów, internetu i telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet Młodego Odkrywcy. NCBR przeznacza 52 mln zł na edukację dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 20:26
Uniwersytet Młodego Odkrywcy to pogram rozpoczęty w 2016 roku. Pomysł Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawarty w tzw. strategii Gowina, a cel? Popularyzacja i upowszechnianie nauki oraz wyrównywanie szans edukacyjnych wśród różnych grup społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najstarsza świątynia w rejonie Zatoki Perskiej. Odkrycia archeologiczne

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 21:00
Gościem audycji był prof. Piotr Bieliński od lat kierujący polskimi misjami wykopaliskowymi na Bliskim Wschodzie. Opowiedział o terenach eksploracji archeologicznych i najstarszej świątyni odkrytej na terenie Płw. Arabskiego. Dowiedzieliśmy się również jakie są realia pracy przy wykopaliskach.
rozwiń zwiń