Startuje Eurowizja 2019. Dzisiejszy półfinał z polskim zespołem "Tulia"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:00
"Tulia" to folkowy zespół żeński. W tym roku reprezentuje nasz kraj w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywa się w irzaelskim Tel-Awiwie. "Tulia" wystąpi jako czwarty wykonawca i zaśpiewa  piosenkę „Fire of Love (Pali się)”.
Audio
  • Rozmowa z członkiniami zespołu "Tulia". (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Rozmowa z członkiniami zespołu "Tulia". (Muzyczna Jedynka)

Polski zespół rywalizować będzie z siedemnastoma wykonawcami z: Cypru, Czarnogóry, Finlandii, Słowenii, Czech, Węgier, Białorusi, Serbii, Belgii, Gruzji, Australii, Islandii, Estonii, Portugalii, Grecji i San Marino. Początek koncertu o godzinie 21.00.  


tulia koncert_4978.jpg
"Tulia" na trójkowej scenie. Zobacz koncert

- Dajemy z siebie wszystko i chcemy, żeby Polska nam kibicowała - mówiła jedna z członkiń zespołu "Tulia" w radiowej Jedynce po tym, jak okazało się, że to właśnie ta grupa będzie reprezenować nasz kraj w Izraelu. Zapewniła, że dziewczyny w swojej twórczości nastawione są na ciągłe szlifowanie umiejętności i krytykę słuchaczy biorą sobie do serca. - Saramy się traktować ją jako konstruktywne uwagi, z których możemy czerpać lekcje na przyszłość - zapewniały.

Piosenkarki uważają, że do Eurowizji została przypięta łatka kiczu, choć z każdym rokiem można według nich, posłuchać utalentowanych wokalnie przedstawicieli różnych krajów. - Uważam, że wkładanie Eurowizji w jakiekolwiek ramy nie ma sensu, gdyż artyści reprezentują różnorodne gatunki. Eurowizja nie jest kiczem - twierdzi jedna ze śpiewaczek.

Jak brzmią covery znanych przebojów w folkowym wykonaniu "Tulii"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z trzema czlonkiniami zespołu - Joanną Sinkiewicz, Patrycją Nowicką i Tulią Biczak.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka, Tulia Biczak (zespół "Tulia")


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eurowizja 2019. Czego spodziewają się reprezentantki Polski?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 10:00
Zespół Tulia juz w maju powalczy o wygraną w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem "Pali się". Jak dziewczyny przygotowują się do występu? Czy czegoś się obawiają? Czym nas zaskoczą? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tulia, Kortez i wiele innych gwiazd na lipcowym festiwalu w Węgorzewie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 15:40
Od 21 marca znany jest skład artystów, którzy wystąpią na festiwalu Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie. W tym roku impreza odbędzie się od 5 do 7 lipca.
rozwiń zwiń