"Zostań w domu". Propozycje Programu 1 Polskiego Radia na środę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 13:14
W tym trudnym czasie, kiedy wszyscy zostajemy w domach, zapraszamy do słuchania Programu 1 Polskiego Radia, który specjalnie dla swoich Słuchaczy, przygotował wiele ciekawych audycji.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mr.Whiskey

W środę w Czterech Porach Roku (9.00-12.00) Agnieszka Kunikowska opowiadała o czytankach online dla dzieci i dorosłych oraz unikatowych domowych koncertach.

Rozmawiała z Grzechem Piotrowskim z Word Orkiestra oraz aktorami nagrywającymi dla dzieci i dorosłych.

Ruch to zdrowie
Była również mowa o sposobach na przebywanie na świeżym powietrzu, spacerach z dziećmi, ruchu na dworze, kondycji fizycznej i ćwiczeniach on-line, gdy zamknięte są kluby i siłownie. Gościem była dr Anna Mrożek, internista, propagatorka aktywności fizycznej.

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne


Juliusz Verne w wersji dźwiękowej
Usłyszeć mogliśmy także kolejny odcinek przygód Kapitana Nemo (codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10.35), czyli adaptację „20.000 mil podmorskiej żeglugi” Juliusza Verne’a z 1974 roku w reżyserii Jerzego Markuszewskiego i dźwiękowej realizacji autorstwa Jerzego Jeżewskiego.

W obsadzie: Jan Matyjaszkewicz, Piotr Fronczewski, Igor Śmiałowski, Józef Nalberczak i Andrzej Szalawski. Powieści Verne'a to klasyka literatury przygodowej nie tylko dla młodzieży, czytana przez wieki.

Co ciekawe, początkowo w powieści kapitan Nemo był Polakiem, powstańcem styczniowym zesłanym na Syberię, który po powrocie pragnął pomścić śmierć rodziny, zatapiając statki rosyjskiej floty handlowej. Słuchowisko wg powieści Juliusza Verne'a "20.000 mil podmorskiej żeglugi" to druga część trylogii, w której skład wchodzą jeszcze: "Dzieci kapitana Granta" i "Tajemnicza wyspa".

Od 19.30 do 20.00 w Jedynce Dzieciom wszystko o pasjach naszych milusińskich, które można realizować w warunkach domowych. Audycję prowadzi Joanna Ficińska.
 
Dużo kultury na wolny czas
Pomiędzy godz. 21.00 a 22.00, w ramach "Kulturalnej Jedynki" - "Moje Książki"Magda Mikołajczuk opowie o powrocie do klasyki z domowych półek. Z powodu epidemii więcej czasu spędzamy teraz w domu, paczki z nowymi tytułami zamówionymi przez internet nie zawsze przychodzą tak szybko, jak byśmy sobie życzyli, więc może lepiej przyjrzeć się własnej bibliotece i wrócić do światowego kanonu lektur?

W "Moich książkach" przypomnimy fragmenty literackiej klasyki w mistrzowskich wykonaniach, a słuchaczy poprosimy o opowieści na temat kanonicznych lektur, do których zdarza im się wracać.
 
O godzinie 23.50 usłyszymy kolejny odcinek "Siły wieku. Szczęśliwe życie w epoce długowieczności" Honore Carla, w interpretacji Henryka Talara.

Zapraszamy do słuchania!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzech Piotrowski opowiada jak powstała World Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 11:44
Gościem audycji "Muzyka Nocą" był multiinstrumentalista, kompozytor, producent, wydawca, lider World Orchestra - Grzech Piotrowski. W latach 90. założył grupę Alchemik, z którą zdobył nagrody na różnych festiwalach. Produkował widowiska muzyczne, współpracował przy wielu projektach, z czołowymi polskimi zespołami i wokalistami. Jednak przełomowy okazał się dla niego rok 2009 - kiedy spełnił marzenie swojego życia i założył World Orchestra, złożoną z muzyków z całego świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Msze święte w Polskim Radiu. Możesz odsłuchać nagrań

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 05:00
Program 1 Polskiego Radia przeprowadził transmisje niedzielnych mszy świętych z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Słuchacze, którzy pozostali w domach z powodu zagrożenia koronawirusem, mogli wziąć udział w niedzielnych nabożeństwach.
rozwiń zwiń