"Lato z Radiem 2020" - przedstawiamy kuchnię Suwalszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 14:31
Za sprawą Małgorzaty Raduchy w audycji będzie smakowicie. W programie przestawimy słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia kuchnię Suwalszczyzny i tatarską. 
Małgorzata Raducha
Małgorzata Raducha Foto: Polskie Radio

W "Lecie z Radiem" o kuchni ze stulistnikami, gulaszem azu i nalistnikami opowie Aleksander Popławski, polski Tatar. Z kolei Leokadia Chmielewska z Raczków wyjaśni różnice między cepelinami a kartaczami oraz kiszoną a kwaszoną kapustą. W programie usłyszymy także Jolantę i Benedykta Falęckich, którzy opowiedzą o swoich serach i o małej spółdzielni serowarskiej założonej przez kilka gospodyń z Wiżajn.

W audycji także legenda o naszym bohaterze - łosiu. Skąd wziął się na ziemi i dlaczego wygląda tak, jak wygląda? Opowie Beata Bąk z Kampinoskiego Parku Narodowego. ***

Dziennikarze radiowej Jedynki, jak co roku, wyruszają w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w całym kraju.

To, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów, zależeć będzie od… Słuchaczy, biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL! TLP powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin!

Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu.

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski będzie można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Trasa podróży szlakiem Turystycznej Listy Przebojów PL będzie liczyć kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce. W kolejnych dniach i tygodniach dziennikarze odwiedzą atrakcje znajdujące się m.in. w Solcu Kujawskim, Liwie, Kowarach, Lublinie, Władzinie, Bukownie i Łodzi


. 

***

Na "Lato z Radiem" w środę (24.06) w godz. 9.00 - 12.00 zapraszają Agnieszka Kunikowska i Małgorzata Raducha. 

ans 


Zobacz więcej na temat: Suwalszczyzna kuchnia polska