Jak powstaje maskotka?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 15:34
W "Czterech porach roku" powiemy, jak powstają maskotki, w tym także nasza, jubileuszowa. Od pomysłu, przez produkcję, po sprzedaż. Historia maskotek "Lata z Radiem" w pigułce, czyli miś, słoneczko, bocian, jaszczurka i inne.
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Porozmawiamy z Brunonem Zielonką z Ustronia, największym kolekcjonerem pluszowych misiów w Polsce. Jego zbiory to 10 tysięcy pluszaków.

Czy już mamy wiosnę? 1 marca w Bułgarii wita się wiosnę martenicą, a w Rumunii i Mołdawii martisorem, czyli czerwoną zaplecioną bransoletką z nitki, którą można zdjąć dopiero, kiedy  ujrzy się pierwszego bociana. A kiedy na dobre powrócą żurawie? Jaki ruch jest teraz w ptasich gromadach i stadach, o tym opowie Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, autor niedawno wydanej książki o ptakach Puszczy Białowieskiej.

I stałe pozycje - fragment powieści Jarosława Haška "Dole i niedole dzielnego wojaka Szwejka" w interpretacji Krzysztofa Kowalewskiego, konkursy "Gdzie ja jestem" i "Od małego dla dużego", a także "Poradnik koronawirusowy".

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w poniedziałek (1.03) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Daniel Wydrych.

ag

Zobacz więcej na temat: Miś Daniel Wydrych

Czytaj także

Dziś ma swoje święto miś!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:29
Nie jest duży. Ani bardzo mały. Mieszka w lesie. Ma wielu przyjaciół, którzy traktują go czasem dość pobłażliwe. Znają jego słabości  i wiedzą, że największą z nich jest coś, co jest słodkie, złociste i przechowywane w garnuszku. Sam o sobie mówi, że ma mały rozumek. Ale za to wielkie serce i nie sposób go nie polubić. 
rozwiń zwiń