Sportowy weekend w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 13:33
W najbliższy weekend w Programie 1 Polskiego Radia nie zabraknie sportowych emocji. Od 5 do 7 marca na antenie radiowej Jedynki będzie można usłyszeć relacje z aż trzech wielkich wydarzeń ze świata sportu: Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce oraz 45. Biegu Piastów.
Piotr Żyła w serii próbnej przed konkursem skoków drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w narciarstwie klasyczym w niemieckim Oberstdorfie, 2021 r.
Piotr Żyła w serii próbnej przed konkursem skoków drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w narciarstwie klasyczym w niemieckim Oberstdorfie, 2021 r.Foto: PAP/Grzegorz Momot

45 Bieg Piastów Michalski 1200 .jpg
Niesamowite emocje z Polany Jakuszyckiej! Radiowa Jedynka na 45. Biegu Piastów

Już w piątek 5 marca Program 1 przeniesie swoich słuchaczy do Oberstdorfu, Torunia oraz Jakuszyc, gdzie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia sportowe. Relacje z Biegu Piastów będzie można usłyszeć już od godz. 6.00 w "Sygnałach Dnia", a następnie w audycji "W samo południe" o godz. 12.00, "Muzycznej Jedynce", "Ekspresie Jedynki" oraz "Polsce i Świecie". O wynikach zmagań skoczków narciarskich podczas Mistrzostw Świata słuchacze dowiedzą się z relacji, która rozpocznie się  o godz. 17.00. Tuż po niej, od godz. 19.00 do godz. 22.00, informacje z Halowych ME w Lekkiej Atletyce.

Czytaj również: 

W sobotę sportowe emocje również rozpoczną się od Biegu Piastów. Relacje będzie można usłyszeć  
w "Wolnej sobocie" od godz. 6.00, "Jedynym takim miejscu" oraz "Muzycznej Jedynce", która będzie nadawana prosto z Jakuszyc od godz. 14.00. Następnie od godz. 17.00 słuchacze przeniosą się do Oberstdorfu, gdzie odbędą się zawody drużynowe na dużej skoczni.

Sobotni wieczór w Programie 1 będzie obfitował w sportowe emocje z Torunia, gdzie o godz. 19.25 odbędzie się półfinał w biegu mężczyzn na 800 m, a następnie finały na 400 m i 60 m.

7 marca o godz. 12.10 będzie można usłyszeć o bieżących wydarzeniach na Biegu Piastów. Natomiast od godz. 11.20  do godz. 19.45 duża dawka wrażeń z Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Niedzielne popołudnie upłynie na finałach oraz ceremoniach medalowych, podczas których być może pojawią się polskie nazwiska.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

mat. prasowe